Tabela rozmiarów
Sprawdź, który rozmiar bielizny filtrującej bąki będzie dla Ciebie najlepszy:
WAŻNE wskazówki podczas wybierania rozmiaru
Bielizna musi być dobrze dobrana pod względem rozmiaru. Tylko wtedy będzie naprawdę skutecznie filtrowała bąki.
👉 Nie może być za luźna, bo bąki będą uciekały górą lub przez nogawki. Gumka u góry oraz nogawki slipów muszą dokładnie przylegać do skóry. Unikaj jednak zbyt małej bielizny!
👉 Za ścisłe majtki sprawią, że nie będziesz się czuć komfortowo, w najgorszym przypadku mogą nawet upośledzać krążenie krwi. To niedobrze zwłaszcza w podróży, gdy jesteśmy zmuszeni do wielogodzinnego siedzenia — krążenie wtedy i tak ma ciężko.
To może Ci się przydać
Antybąkowa bielizna jest szyta według pewnego szablonu, zwanego sylwetką krawiecką — ale nie każdy z nas pasuje do takiego szablonu, ponieważ każdy z nas jest inny; różnice w budowie są rzeczą naturalną. I czasem może się okazać przydatne indywidualne dostosowanie bielizny do siebie, zwłaszcza że jest to bielizna, w której wyjątkowo ważne jest dobre dopasowanie.
O co chodzi? Zdarza się, że wynik pomiaru okazuje się problematyczny — bo np. liczba centymetrów w obwodzie pasa lub bioder wypada idealnie pomiędzy rozmiarami. Albo każdy z obwodów wypada w innym rozmiarze. Co wtedy?
👉 W takiej sytuacji sugerujemy, by mierzyć w górę, nie w dół. To znaczy, że gdy Twoje wymiary są na pograniczu rozmiarów M i L, wybierz rozmiar L. Podobnie, jeśli obwód pasa wypada w rozmiarze M, ale obwód bioder w rozmiarze L — także wybierz L (zwłaszcza, jeśli kupujesz bieliznę głęboką; w przypadku fig ważniejszy jest rozmiar bioder i to nim należy się przede wszystkim kierować).
👉 Dlaczego tak doradzamy? Jeśli szablonowa rozmiarówka nie pasuje na Ciebie, bieliznę można nieco zmodyfikować — tak, by leżała lepiej. Ważne, by nie ingerować w sam panel węglowy, ale w otaczającą go bawełną już wolno. Można więc np. odrobinę zwęzić gumkę u góry, robiąc zaszewkę. Można nieco zwęzić nogawki szortów czy bokserek. Ale, zgodnie z porzekadłem, mówiącym, że „łatwiej kijek wycieńkować, niż go później pogrubasić” – prościej jest dopasować do sylwetki bieliznę antybąkową, jeśli jest nieco za duża. Za małej właściwe już nie dopasujesz (albo będzie to znacznie bardziej skomplikowane).
Piżamy i podspodenki
Chcesz się upewnić w kwestii rozmiarów piżam antybąkowych lub bieliźnianych podspodenek? No problemo, rzuć okiem na poniższe tabele rozmiarów:
W przypadku antybąkowych spodenek bieliźnianych (podspodenek) koniecznie wybieraj większy rozmiar, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości. To o tyle istotne, że podspodenki bieliźniane wykonane są W CAŁOCI z materiału, utkanego z aktywnego węgla (czyli z carbonowej tkaniny). A materiał ten nie jet w ogóle elastyczny. I tak jak bielizna się rozciąga i dopasowuje do ciała; tak podspodenki tego nie zrobią. I jeśli okażą się za małe, nie da się w nich komfortowo usiąść czy kucnąć.