Q: Rozmyśliłem się, czy mogę zwrócić bieliznę?

A: Oczywiście, takie prawo przysługuje Ci jako konsumentowi na mocy Ustawy, regulującej handel internetowy.

Masz na zwrot 14 dni od momentu dostarczenia bielizny. Prawo to nazywa się prawem do odstąpienia od umowy i nawet nie musisz podawać powodu zwrotu. Jednak możesz z tego prawa skorzystać tylko pod warunkiem, że bielizna jest oryginalnie zapakowana, a  opakowanie nie zostało rozplombowane. Zgodnie z polskimi przepisami, na każde opakowanie bielizny zakładana jest plomba higieniczna, zapewniająca naszym Klientom bezpieczeństwo oraz gwarantująca, że dostają nową, nie zakładaną przez nikogo bieliznę.

Jakiekolwiek oznaki, że bielizna była rozplombowana, otwierana albo zakładana wykluczają możliwość zwrotu – polskie prawo ze względów higienicznych nie przewiduje możliwości zwrotu bielizny (dotyczy to także sklepów stacjonarnych).

Jeśli zwrot dokonywany jest w ramach odstąpienia od umowy, dokonujesz go na swój koszt. W przypadku odstąpienia od umowy zakup uważany jest za niebyły, a więc, oprócz kosztu samej bielizny, zwrócimy Ci także koszt przesyłki. Jednak, niezależnie od faktycznie wybranej przez Ciebie formy przesyłki, przysługuje Ci zwrot kosztu przesyłki w wysokości najniższego kosztu przesyłki dostępnej w sklepie.

Zachowaj fakturę (wysyłamy ją w wersji elektronicznej wraz z informacjami o wysyłce i podsumowaniem zamówienia), zwrot jest możliwy po podaniu numeru faktury. Będziemy też wdzięczni za podanie numeru zamówienia, to ułatwi nam procedury, związane z anulowaniem transakcji.

Procedura odstąpienia od umowy wygląda tak: poinformuj nas o zamiarze odstąpienia od umowy, wysyłając wiadomość na adres email odstapienieodumowy@wiatrodyskretni.pl. Następnie dokonaj zwrotu zakupionej bielizny. Forma zwrotu dowolna (poczta, kurier, paczkomat); my najbardziej lubimy paczkomat, ale Ty wybierasz formę najwygodniejszą dla Ciebie. Adres (ew. symbol paczkomatu), na jaki należy dokonać zwrotu, prześlemy Ci mailem w odpowiedzi na Twoje zgłoszenie.

Nie adresuj paczki na Spiżarnię Zdrowia! Choć wpisujemy tę nazwę jako nadawcę, jest to tylko trick, dzięki któremu wysyłka jest dyskretniejsza. Przesyłki, nadane na Spiżarnię Zdrowia, po prostu nie zostaną nam wydane.

Pamiętaj jednak, że nie odbieramy wysyłek za pobraniem!

Szczegóły, dotyczące Twojego prawa odstąpienia od umowy znajdziesz TUTAJ: pouczenie do prawa odstąpienia od umowy, a formularz, z którego możesz skorzystać (nie jest to obowiązkowe, ale będzie wygodniej i Tobie, i nam), znajdziesz TUTAJ: formularz odstąpienia od umowy.

Jeśli nie masz pomysłu, jak wysłać do nas przesyłkę, skorzystaj z agregatora wysyłek, z którego i my korzystamy – to Furgonetka. Ma dobre ceny.

zalety sklepu wiatrodyskretni w punktach
schemat działania antybąkowej bielizny
Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X