fbpx

Jak prawidłowo dbać o bieliznę filtrującą gazy?

majtki filtrujące bąki instrukcja prania

Majtki filtrujące bąki będą Ci służyły przez ok. 2 lata, przez cały ten czas zachowując pełnię swoich możliwości. Ale musisz o nie odpowiednio dbać.

Oto krótka instrukcja, jak zrobić to należycie i zapewnić bieliźnie maksymalną żywotność:

1. Majtki filtrujące bąki należy prać z taką samą częstotliwością, co zwykłą bieliznę. Jeśli używasz ich do spania, pierz je tak często, jak zazwyczaj pierzesz piżamę. Pranie nie tylko zapewnia bieliźnie czystość, ale też usuwa gazy zgromadzone we wstawce z aktywnego węgla. Po upraniu i wysuszeniu, bielizna jest jak nowa i równie skuteczna w działaniu.

2. Majtki filtrujące bąki możesz prać w pralce, ale można je także prać ręcznie jeśli masz do uprania tylko jedną parę.

3. Do prania nie używaj proszków czy płynów do prania! Producent zaleca, by jako środek piorący stosować krystaliczną sodę. Jeśli jej nie masz, możesz się posłużyć zwykłą sodą oczyszczaną – i im czyściejsza, tym lepiej (upewnij się, że jest bez środków antyzbrylających czy konserwantów). Taki sposób prania bezpiecznie odświeża majtki filtrujące bąki, nie uszkadzając węglowego wkładu, jednocześnie go resetując. Będzie miało to tę dodatkową zaletę, że soda odświeża także wnętrze pralki i likwiduje zalegające w niej niemiłe zapachy.

4. Nie stosuj żadnych płynów do płukania i zmiękczania tkanin! Mogą one nieodwracalnie uszkodzić węglowy wsad we wstawce antybąkowych majtek.

5. Majtki na bąki możesz suszyć w suszarce – ale nastaw ją na średnią temperaturę. Możesz je także suszyć w stanie rozwieszonym na sznurku albo położyć na kaloryferze – ale nie powinien być zbyt mocno nagrzany. Zwróć uwagę, by nie zakładać wilgotnej bielizny, do użytku powinna być całkowicie wysuszona.

6. Majtek filtrujących bąki nie wolno wybielać ani prać chemicznie.

7. Przyjrzyj się swojej pralce, bo od jej stanu może zależeć trwałość Twoich antybąkowych majtek! Wiele starszych pralek jest od środka oblepionych proszkiem do prania (zwłaszcza, jeśli masz w zwyczaju, na wszelki wypadek, wsypywać więcej niż trzeba). Jeśli Twoja pralka ma już swoje lata i jest zanieczyszczona środkami do prania, które się w niej gromadziły, prana w tej pralce bielizna filtrujące bąki może powoli tracić swoje właściwości. Panel z węgla aktywowanego będzie przy okazji każdego prania przyłączał pewną ilość substancji z proszku, zapychając się. W takiej sytuacji lepiej pierz bieliznę ręcznie!

Majtki filtrujące bąki są natomiast raczej bezpieczne w pralkach, w których używane były kapsułki, wkładane bezpośrednio do bębna pralki. Albo w pralkach, w których głównym środkiem piorącym są płyny i żele do prania. soda do prania antybąkowej bielizny
Jeśli chcesz kupić sodę oczyszczaną, ekologiczną i bez zbędnych dodatków, kliknij na obrazku!

Chcesz mieć wersję instrukcji prania antybąkowych majtek w formacie PDF? Możesz ją pobrać tutaj, klikając Instrukcja prania antybąkowej bielizny.


A teraz – zajrzyj do sklepu! Antybąkowa bielizna i komfort, jaki dzięki niej osiągniesz, są na wyciągnięcie ręki!

Daj nam znać, czego szukasz! Podaj swój adres email, a dostaniesz info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X
%d bloggers like this: