fbpx

Jak prawidłowo dbać o bieliznę filtrującą gazy?

majtki filtrujące bąki instrukcja prania

Majtki filtrujące bąki będą Ci służyły przez 2 – 3 lata, przez cały ten czas zachowując pełnię swoich możliwości. Ale musisz o nie odpowiednio dbać.

Oto krótka instrukcja, jak zrobić to należycie i zapewnić bieliźnie maksymalna żywotność:

1. Majtki filtrujące bąki należy prać z taką samą częstotliwością, co zwykłą bieliznę. Jeśli używasz ich do spania, pierz je tak często, jak zazwyczaj pierzesz piżamę. Pranie nie tylko zapewnia bieliźnie czystość, ale też usuwa gazy zgromadzone we wstawce z aktywnego węgla. Po upraniu i wysuszeniu bielizna jest jak nowa i równie skuteczna w działaniu.

2. Majtki filtrujące bąki możesz prać w pralce, ale można je także prać ręcznie jeśli masz do uprania tylko jedną parę.

3. Do prania nie używaj proszków czy płynów do prania! Producent zaleca, by jako środek piorący stosować krystaliczną sodę. Jeśli jej nie masz, możesz się posłużyć zwykłą sodą oczyszczaną – i im czyściejsza, tym lepiej (np. bez środków antyzbrylających czy konserwantów). Taki sposób prania bezpiecznie odświeża majtki filtrujące bąki, nie uszkadzając węglowego wkładu. Będzie miało to tę dodatkową zaletę, że soda odświeża także wnętrze pralki i likwiduje zalegające w niej niemiłe zapachy.

4. Nie stosuj żadnych płynów do płukania i zmiękczania tkanin! Mogą one nieodwracalnie uszkodzić węglowy wsad we wstawce.

5. Majtki na bąki możesz suszyć w suszarce – ale nastaw ją na średnią temperaturę. Możesz je także suszyć w stanie rozwieszonym na sznurku albo położyć na kaloryferze – ale nie powinien być zbyt mocno nagrzany. Zwróć uwagę, by nie zakładać wilgotnej bielizny, do użytku powinna być całkowicie wysuszona.

6. Bielizny nie wolno wybielać ani prać chemicznie.soda do prania antybąkowej bielizny
Jeśli chcesz kupić sodę oczyszczaną, ekologiczną i bez zbędnych dodatków, kliknij na obrazku!

Chcesz mieć wersję instrukcji prania antybąkowej bielizny w formacie PDF? Możesz ją pobrać, klikając Instrukcja prania antybąkowej bielizny.


Czekam na ten produkt! Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy towar się znów pojawi w sklepie.
Email Ilość Nikomu nie zdradzimy Twojego adresu email.
X
%d bloggers like this: