śmierdzące gazy co pomaga majtki bielizna filtrująca pochłaniająca bąki gazy antybąkowa

Śmierdzące gazy – CO pomaga, jak je niwelować?

Śmierdzące gazy – co sprawia, że są tak ciężkim przeciwnikiem? Zacząć trzeba od wyśledzenia ich przyczyny. A potem warto podjąć walkę. Bo tę walkę da się wygrać!


Śmierdzące gazy – co pomoże Ci je pożegnać? Przede wszystkim trzeba określić, czy są wynikiem błędów dietetycznych, czy niewielkich problemów zdrowotnych. Bo właśnie od ustalenia przyczyny zależy to, w jaki sposób uda Ci się je pożegnać. Sprawdź, czy Twoje objawy przypominają którąś z opisanych sytuacji. I wprowadź w życie proponowane przez nas zmiany.


Śmierdzące gazy – co je łączy ze składem posiłków?

Każdy puszcza bąki. Jedni twierdzą, że 14, inni – że aż 20 razy dziennie. Ale to, czy bąki te będą do tego intensywnie i niemiło pachnieć, w dużej mierzy zależy od tego, co trafiło do Twojego brzucha. Na liście pokarmów, bardziej niż inne „perfumujących” gazy, są: brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek. Jak niwelować śmierdzące gazy? Notuj, co jesz. Sprawdź, czy to przypadkiem nie po tych właśnie pokarmach pojawiają się Twoje problemy.


Śmierdzące gazy – co mają wspólnego z nietolerancją?

Osoby, których organizm nie toleruje pewnych pokarmów, będą mieć tendencje do wzdęć, a ich gazy będą pachnieć intensywniej. Jest to wynikiem reakcji układu pokarmowego na coś, co mu nie służy. Pokarm, który nie jest tolerowany, jest albo gorzej i wolniej trawiony, albo po prostu drażni jelita – więc reagują nieprawidłowo. Do najczęściej nietolerowanych pokarmów należy laktoza oraz gluten. Laktoza kryje się we wszystkich produktach mlecznych – a więc jest w mleku, serach, twarogach, lodach, jogurtach i kefirach. Gluten z kolei kryje się we wszystkim, co jest z mąki pszennej czy żytniej – a więc jest w makaronach, chlebie, bułkach, pierogach, naleśnikach, pizzy.


Śmierdzące gazy – co robić w przypadku nietolerancji?

Obserwuj swój organizm. Jeśli śmierdzące gazy pojawiają się właśnie po zjedzeniu takich pokarmów – masz winowajcę. Nietolerancję nietrudno wyśledzić, bo wzdęcie pojawia się do pół godziny po nietolerowanych posiłku. Poza tym będą Cię nękać też mdłości, przelewanie się w brzuchu, biegunki lub rozwolnienia. Jak niwelować śmierdzące gazy, związane z nietolerancją? Jeśli nie tolerujesz laktozy, spróbuj kupić w aptece enzym o nazwie laktaza. Jeśli zażyjesz go przed zawierającym nabiał posiłkiem, objawy się nie pojawią albo będą znacznie słabsze. Możesz też przestawić się na nabiał w wersji bezlaktozowej – dostaniesz go praktycznie w każdym spożywczaku. Jeśli nie tolerujesz glutenu, musisz go po prostu unikać. Tutaj nie ma enzymu w tabletkach do zażycia; ratuje Cię tylko dieta bezglutenowa.


Śmierdzące gazy – co z jelitami?

To, ile będziesz mieć gazów i jak będą one pachnieć, zależy w pewnym stopniu od pracy jelit. A ta z kolei zależy w dużej mierze od flory bakteryjnej, jaka w nich bytuje. To bowiem bakterie jelitowe przepracowują pokarm, produkując przy tym gazy. Osoby z zaburzeniami flory jelitowej męczą się często ze wzdętym brzuchem i miewają śmierdzące gazy. Zaburzenia flory bakteryjnej są typowe np. po antybiotykoterapii – ale i bez brania antybiotyku można mieć w tej materii problemy. Po pierwsze, każdy z nas ma własny, unikalny skład flory bakteryjnej. Po drugie, zmienia się ona w zależności od sposobu odżywiania. Jeśli jesz np. dużo słodyczy, mnożą się inne bakterie, niż wtedy, kiedy jesz dużo warzyw. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jak sprawdzić, czy w Twoim przypadku szwankują bakterie w jelitach? Kup w aptece suplement, zwierający „dobre” bakterie i bierz go przez, powiedzmy, miesiąc. Jeśli pomoże – już wiesz, o co chodziło.


Śmierdzące gazy – co je łączy z trzustką?

Całkiem sporo. Trzustka produkuje nie tylko konieczną do trawienia cukru insulinę. Jej zadaniem jest także produkcja enzymów trzustkowych, które są konieczne do trawienia węglowodanów. Jeśli trzustka z jakiegoś powodu produkuje tych enzymów za mało, węglowodany nie będą właściwie trawione i bakterie w jelitach będą je fermentować. Efekt: gazy. Śmierdzące. I dużo. Jak niwelować te śmierdzące gazy? Przez jakiś czas prowadź dietę bez albo z małą ilością węglowodanów: nie jedz chleba, makaronów, pierogów, ciast, bułek, hot dogów, hamburgerów i niczego, co jest z ciasta. Jeśli śmierdzące gazy znikną po odciążeniu trzustki, być może o to chodziło. Ale jest też prostsza droga: zapytaj w aptece o enzymy trzustkowe, np. alfa galaktosydazę. Zażyj ją przed posiłkiem, który będzie zwierał węglowodany. Jeśli pomoże – masz odpowiedź.


Śmierdzące gazy – co z zaparciami?

Czy wypróżniasz się regularnie? Powinno się chodzić do toalety raz dziennie – to optimum. Jeśli chadzasz na “dłuższe posiedzenia” cztery razy w tygodniu to już nieco gorzej, ale wciąż ok. Im jednak rzadziej pozbywasz się balastu z jelit, tym większe ryzyko, że ów balast będzie „perfumować” Twoje bąki, czego efektem będą śmierdzące gazy. Jak je niwelować? Jedz więcej warzyw i owoców oraz pokarmów pełnoziarnistych. Więcej pij – kał odwodniony jest twardy i jelitom jest ciężej go transportować. Ruszaj się regularnie, bo kiedy Ty się ruszasz, ruchliwsze stają się też Twoje jelita. Możesz też poszukać pomocy w aptece i albo kupić suplement z błonnikiem, albo nabyć ziołowy środek (np. herbatkę), który ułatwi regularne wypróżnianie.


Śmierdzące gazy – a może pomogą bakterie?

Nasze jelita zasiedlają miliardy bakterii! Jest ich ponad 500 różnych gatunków. W znacznej większości są to bakterie o pozytywnym wpływie na zdrowie a całość tej bakteryjnej mieszanki zwana jest bakteryjnym mikrobiomem jelitowym. Zdrowie i funkcjonowanie jelit zależy w dużej mierze od tej właśnie bakteryjnej mieszanki.

Naukowcy przyjrzeli się dokładniej temu zjawisku i określili, które szczepy bakterii najbardziej sprzyjają zdrowiu jelit. A im zdrowsze jelita, tym mniejsza tendencja do nadmiernych wzdęć, przelewania się w brzuchu czy powstawania silnie śmierdzących gazów. Do najkorzystniej działających szczepów bakteryjnych należą  Bifidobacterium, Lactobacillus i Saccharomyces. Ale dobre bakterie można dopasować do zdrowotnych potrzeb nie tylko ogólnie, ale dosłownie na miarę!


Na zaparcia i śmierdzące gazy

I tak, jeśli dokuczają Ci zaparcia, bakterie, które najskuteczniej i najszybciej pomogą Ci pozbyć się problemu, to B. lactis. Te bakterie pomogą też na uczucie pełności w podbrzuszu, wzdęcia z uczuciem przelewania się w kiszkach częste czy odbijanie się. A na same zaparcia pomogą bakterie z grup B. longum, S. cerevisiae oraz kombinacja L. acidophilus, L. reuteri, L. plantarum, L. rhamnosus i B. animalis 


Na biegunki i zespół jelita drażliwego

Jeśli masz skłonność do biegunek, sięgnij po bakterie ze szczepów Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus bulgaricus. Te bakterie najszybciej też pomogą, jeśli biegunka jest efektem zakażenia wirusowego (tzw. grypa żołądkowa). Sprawdza się też w biegunce, wywołanej zażywaniem antybiotyków lub stanem zapalnym jelit. I na koniec dobra wiadomość dla cierpiących na zespół jelita drażliwego: podczas badań nad bakteriami pomyślano i o Was. Badania wykazały, że w przypadku zespołu jelita drażliwego z dominującym objawem biegunkowym ulgę mogą przynieść te szczepy bakterii: B. coagulans, S. boulardii oraz kombinacja różnych bakterii ze szczepów Lactobacillus i Bifidobacterium


Śmierdzące gazy – co można zrobić na szybko?

Istnieje sposób, by pozbyć się śmierdzących gazów natychmiast. Naprawdę natychmiast! Wystarczy założyć specjalną bieliznę, filtrującą gazy i pochłaniającą bąki. Zobacz, co potrafi specjalna, antybąkowa bielizna, pochłaniająca zapach gazów i bąków (kliknij i przeczytaj). Ta bielizna zwraca ci wolność: możesz jeść, co chcesz, bez obawy, że zepsujesz powietrze i znajdziesz się przez to w ambarasującej sytuacji. Nawet, jeśli Twoje gazy będą mega śmierdzące – i tak możesz je spokojnie i dyskretnie wypuścić! Z naciskiem na DYSKRETNIE, bo nikt niczego nie zauważy! Gazy, przechodzące przez tę bieliznę, są oczyszczane z cząsteczek zapachu i opuszczają ją jako kompletne bezwonne powietrze. Ta bielizna jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków – a po praniu jest znowu jak nowa. Tę bieliznę znajdziesz tutaj: antybąkowa bielizna – Sklep.


Śmierdzące gazy mają nowego, mocarnego przeciwnika!

Antybąkowa bielizna da sobie radę z każdą ilością gazów!

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

Jak walczyć z cuchnącymi wzdęciami podsumowanie:

Unikaj tego, co wzdyma.

Tak działają – i wywołują śmierdzące gazy – brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek.

Sprawdź, czy to nie reakcja na laktozę.

Nietolerancja laktozy może dotyczyć mleka, serów, twarogów, lodów, jogurtów i kefirów.

Wyklucz nietolerancję glutenu.

Przy tej nietolerancji wzdęcia dopadają po zjedzeniu makaronu, chleba, bułek, pierogów, naleśników czy pizzy

Jesteś po antybiotykoterapii?

Wzdęcia mogą być efektem zaburzeń flory bakteryjnej w jelitach.

Zwalcz zaparcia.

Ruszaj się więcej. Bierz suplement z błonnikiem albo ziołowy środek na wypróżnianie.

Wspomóż trzustkę.

Kup enzymy trzustkowe (np. alfa galaktosydazę) i bierz je przed mącznym posiłkiem.

Noś antybąkową bieliznę.

To najszybszy sposób na poradzenie sobie z cuchnącymi gazami jelitowymi i śmierdzącymi bąkami. Zakładasz i… działa.

Spróbuj dobrych bakterii, czyli probiotyku.

Na każdy problem z jelitami pomogą inne bakterie!

Zainteresował Cię ten wpis? Rzuć więc okiem także na te teksty:

Polecam tę bieliznę ze względu na jej antybakteryjne działanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T01:47:01+01:00

Byłam sceptyczna, ale już nie jestem!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
5
2021-03-26T01:48:20+01:00

Wreszcie ktoś przełamał tabu!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:05:03+01:00

Idealna bielizna na długie podróże!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:06:08+01:00

Ta bielizna działa!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:07:13+01:00

Doskonałe rozwiązanie na problemy z jelitami!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:08:15+01:00

Niestandardowe rozwiązanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:09:23+01:00

Ta bielizna ratuje mi życie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:10:17+01:00

Dzięki tej bieliźnie problem przestał istnieć

Testimonial zadowolonej z antybąkowej bielizny klientki
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-05-12T01:45:42+02:00

Ta bielizna daje mi nadzieję, że ludzie nic nie poczują

pozytywna recenzja bielizny na bąki. zrzut ekrany z Facebooka
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2023-05-06T19:40:20+02:00
0
1
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
bielizna-na-nietrzymanie-moczu-reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zalety sklepu wiatrodyskretni w punktach
schemat działania antybąkowej bielizny
Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X