śmierdzące gazy co pomaga majtki bielizna filtrująca pochłaniająca bąki gazy antybąkowa

Śmierdzące gazy – CO pomaga, jak je niwelować?

Śmierdzące gazy – co sprawia, że są tak ciężkim przeciwnikiem? Warto zacząć od wyśledzenia ich przyczyny. A potem warto podjąć walkę. Bo tę walkę da się wygrać!

Śmierdzące gazy – co pomoże Ci je pożegnać? Przede wszystkim trzeba określić, czy są wynikiem błędów dietetycznych, czy niewielkich problemów zdrowotnych. Bo właśnie od ustalenia przyczyny zależy to, w jaki sposób uda Ci się je pożegnać. Sprawdź, czy Twoje objawy przypominają którąś z opisanych sytuacji. I wprowadź w życie proponowane przez nas zmiany.

Śmierdzące gazy – co je łączy ze składem posiłków?

Każdy puszcza bąki. Jedni twierdzą, że 14, inni – że aż 20 razy dziennie. Ale to, czy bąki te będą do tego intensywnie i niemiło pachnieć, w dużej mierzy zależy od tego, co wylądowało w Twoim brzuchu. Na liście pokarmów, bardziej niż inne „perfumujących” gazy, są: brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek. Jak niwelować śmierdzące gazy? Notuj, co jesz. Sprawdź, czy to przypadkiem nie po tych właśnie pokarmach pojawiają się Twoje problemów.

Śmierdzące gazy – co mają wspólnego z nietolerancją?

Osoby, których organizm nie toleruje pewnych pokarmów, będą mieć tendencje do wzdęć, a ich gazy będą pachnieć intensywniej. Jest to wynikiem reakcji układu pokarmowego na coś, co mu nie służy. Pokarm, który nie jest tolerowany, jest albo gorzej i wolniej trawiony, albo po prostu drażni jelita – więc reagują nieprawidłowo. Do najczęściej nietolerowanych pokarmów należy laktoza oraz gluten. Laktoza kryje się we wszystkich produktach mlecznych – a więc jest w mleku, serach, twarogach, lodach, jogurtach i kefirach. Gluten z kolei kryje się we wszystkim, co jest z mąki pszennej czy żytniej – a więc jest w makaronach, chlebie, bułkach, pierogach, naleśnikach, pizzy.

Śmierdzące gazy – co robić w przypadku nietolerancji?

Obserwuj swój organizm. Jeśli śmierdzące gazy pojawiają się właśnie po zjedzeniu takich pokarmów – masz winowajcę. Nietolerancję nietrudno wyśledzić, bo wzdęcie pojawia się do pół godziny po nietolerowanych posiłku. Poza tym będą Cię nękać też mdłości, przelewanie się w brzuchu, biegunki lub rozwolnienia. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jeśli nie tolerujesz laktozy, spróbuj kupić w aptece enzym o nazwie laktaza. Jeśli zażyjesz go przed posiłkiem, zawierającym nabiał, objawy powinny ustąpić, albo być znacznie mniejsze. Możesz też przestawić się na nabiał w wersji bezlaktozowej – dostaniesz go praktycznie w każdym spożywczaku. Jeśli nie tolerujesz glutenu, musisz go po prostu unikać. Tutaj nie ma enzymu w tabletkach do zażycia; ratuje Cię tylko dieta bezglutenowa.

Śmierdzące gazy – co z jelitami?

To, ile będziesz mieć gazów i jak będą one pachnieć, zależy w dużej mierze od pracy jelit. A ta z kolei zależy w dużej mierze od flory bakteryjnej, jaka w nich bytuje. To bowiem te bakterie przepracowują pokarm, produkując przy tym gazy. Osoby, mające zaburzenia flory jelitowej, męczą się z często wzdętym brzuchem i miewają śmierdzące gazy. Zaburzenia flory bakteryjnej jest typowe np. po antybiotykoterapii – ale i bez brania antybiotyku można mieć w tej materii problemy. Po pierwsze, każdy z nas ma własny, unikalny skład lory bakteryjnej. Po drugie, zmienia się ona w zależności od sposobu odżywiania się. Jeśli jesz np. dużo słodyczy, mnożą się inne bakterie, niż wtedy, kiedy jesz dużo warzyw. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jak sprawdzić, czy w Twoim przypadku szwankują bakterie w jelitach? Kup w aptece suplement, zwierający „dobre” bakterie i bierz go przez, powiedzmy, miesiąc. Jeśli pomoże – już wiesz, o co chodziło.

Śmierdzące gazy – co je łączy z trzustką?

Całkiem sporo. Trzustka produkuje nie tylko konieczną do trawienia cukru insulinę. Jej zadaniem jest także produkcja enzymów trzustkowych, które są konieczne do trawienia węglowodanów. Jeśli trzustka z jakiegoś powodu produkuje tych enzymów za mało, węglowodany nie będą właściwie trawione i bakterie w jelitach będą je fermentować. Efekt: gazy. Śmierdzące. I dużo. Jak niwelować śmierdzące gazy? Przez jakiś czas prowadź dietę bez albo z małą ilością węglowodanów: nie jedz chleba, makaronów, pierogów, ciast, bułek, hot dogów, hamburgerów i niczego, co jest z ciasta. Jeśli śmierdzące gazy znikną po odciążeniu trzustki, być może o to chodziło. Ale jest też prostsza droga: zapytaj w aptece o enzymy trzustkowe, np. alfa galaktosydazę. Zażyj ją przed posiłkiem, który będzie zwierał węglowodany. Jeśli pomoże – już wiesz.

Śmierdzące gazy – co z zaparciami?

Czy wypróżniasz się regularnie? Powinno się chodzić do toalety raz dziennie – to optimum. Jeśli chadzasz na dłuższe posiedzenia cztery razy w tygodniu to już nieco gorzej, ale wciąż ok. Im jednak rzadziej pozbywasz się balastu z jelit, tym większe ryzyko, że owa zawartość będzie „perfumować” Twoje bąki, powodując śmierdzące gazy. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jedz więcej warzyw i owoców praz pokarmów pełnoziarnistych. Więcej pij – kał odwodniony jest twardy i jelitom jest ciężej go transportować. Ruszaj się regularnie, bo kiedy Ty się ruszasz, ruchliwsze stają się też Twoje jelita. Możesz też poszukać pomocy w aptece i albo kupić suplement z błonnikiem, albo nabyć ziołowy środek (np. herbatkę), który ułatwi regularne wypróżnianie.

Śmierdzące gazy – co można zrobić na szybko?

Istnieje sposób, by pozbyć się śmierdzących gazów natychmiast. Naprawdę natychmiast! Wystarczy założyć specjalną bieliznę, filtrującą gazy i pochłaniającą bąki. Zobacz, co potrafi specjalna, antybąkowa bielizna, pochłaniająca zapach gazów i bąków (kliknij i przeczytaj). Ta bielizna zwraca ci wolność: możesz jeść, co chcesz, bez obawy, że zepsujesz powietrze i znajdziesz się przez to w ambarasującej sytuacji. Nawet, jeśli Twoje gazy będą mega śmierdzące – i tak możesz je spokojnie i dyskretnie wypuścić! Z naciskiem na DYSKRETNIE, bo nikt niczego nie zauważy! Gazy, przechodzące przez tę bieliznę, są oczyszczane z cząsteczek zapachu i opuszczają ją jako kompletne bezwonne powietrze. Ta bielizna jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków – a po praniu jest znowu jak nowa. Tę bieliznę znajdziesz tutaj: antybąkowa bielizna – Sklep.


Śmierdzące gazy mają nowego, mocarnego przeciwnika!

Antybąkowa bielizna da sobie radę z każdą ilością gazów!

DOWIEDZ SIE WIĘCEJ


Męczą Cię częste gazy i wzdęcia? Z pewnością zainteresują Cię także te tekstyWzdęcia i gazy – 10 pokarmów, które je wywołują oraz  Gazy i wzdęcia – czym zastąpić 10 pokarmów, które najczęściej je wywołują albo Częste gazy – dlaczego puszczam je nawet przez sen? czy też Nadmierne wzdęcia po pizzy – tak czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czekam na ten produkt! Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy towar się znów pojawi w sklepie.
Email Ilość Nikomu nie zdradzimy Twojego adresu email.
X
%d bloggers like this: