fbpx
śmierdzące gazy co pomaga majtki bielizna filtrująca pochłaniająca bąki gazy antybąkowa

Śmierdzące gazy – CO pomaga, jak je niwelować?

Śmierdzące gazy – co sprawia, że są tak ciężkim przeciwnikiem? Zacząć trzeba od wyśledzenia ich przyczyny. A potem warto podjąć walkę. Bo tę walkę da się wygrać!


Śmierdzące gazy – co pomoże Ci je pożegnać? Przede wszystkim trzeba określić, czy są wynikiem błędów dietetycznych, czy niewielkich problemów zdrowotnych. Bo właśnie od ustalenia przyczyny zależy to, w jaki sposób uda Ci się je pożegnać. Sprawdź, czy Twoje objawy przypominają którąś z opisanych sytuacji. I wprowadź w życie proponowane przez nas zmiany.


Śmierdzące gazy – co je łączy ze składem posiłków?

Każdy puszcza bąki. Jedni twierdzą, że 14, inni – że aż 20 razy dziennie. Ale to, czy bąki te będą do tego intensywnie i niemiło pachnieć, w dużej mierzy zależy od tego, co trafiło do Twojego brzucha. Na liście pokarmów, bardziej niż inne „perfumujących” gazy, są: brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek. Jak niwelować śmierdzące gazy? Notuj, co jesz. Sprawdź, czy to przypadkiem nie po tych właśnie pokarmach pojawiają się Twoje problemy.


Śmierdzące gazy – co mają wspólnego z nietolerancją?

Osoby, których organizm nie toleruje pewnych pokarmów, będą mieć tendencje do wzdęć, a ich gazy będą pachnieć intensywniej. Jest to wynikiem reakcji układu pokarmowego na coś, co mu nie służy. Pokarm, który nie jest tolerowany, jest albo gorzej i wolniej trawiony, albo po prostu drażni jelita – więc reagują nieprawidłowo. Do najczęściej nietolerowanych pokarmów należy laktoza oraz gluten. Laktoza kryje się we wszystkich produktach mlecznych – a więc jest w mleku, serach, twarogach, lodach, jogurtach i kefirach. Gluten z kolei kryje się we wszystkim, co jest z mąki pszennej czy żytniej – a więc jest w makaronach, chlebie, bułkach, pierogach, naleśnikach, pizzy.


Śmierdzące gazy – co robić w przypadku nietolerancji?

Obserwuj swój organizm. Jeśli śmierdzące gazy pojawiają się właśnie po zjedzeniu takich pokarmów – masz winowajcę. Nietolerancję nietrudno wyśledzić, bo wzdęcie pojawia się do pół godziny po nietolerowanych posiłku. Poza tym będą Cię nękać też mdłości, przelewanie się w brzuchu, biegunki lub rozwolnienia. Jak niwelować śmierdzące gazy, związane z nietolerancją? Jeśli nie tolerujesz laktozy, spróbuj kupić w aptece enzym o nazwie laktaza. Jeśli zażyjesz go przed zawierającym nabiał posiłkiem, objawy się nie pojawią albo będą znacznie słabsze. Możesz też przestawić się na nabiał w wersji bezlaktozowej – dostaniesz go praktycznie w każdym spożywczaku. Jeśli nie tolerujesz glutenu, musisz go po prostu unikać. Tutaj nie ma enzymu w tabletkach do zażycia; ratuje Cię tylko dieta bezglutenowa.


Śmierdzące gazy – co z jelitami?

To, ile będziesz mieć gazów i jak będą one pachnieć, zależy w pewnym stopniu od pracy jelit. A ta z kolei zależy w dużej mierze od flory bakteryjnej, jaka w nich bytuje. To bowiem bakterie jelitowe przepracowują pokarm, produkując przy tym gazy. Osoby z zaburzeniami flory jelitowej męczą się często ze wzdętym brzuchem i miewają śmierdzące gazy. Zaburzenia flory bakteryjnej są typowe np. po antybiotykoterapii – ale i bez brania antybiotyku można mieć w tej materii problemy. Po pierwsze, każdy z nas ma własny, unikalny skład flory bakteryjnej. Po drugie, zmienia się ona w zależności od sposobu odżywiania. Jeśli jesz np. dużo słodyczy, mnożą się inne bakterie, niż wtedy, kiedy jesz dużo warzyw. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jak sprawdzić, czy w Twoim przypadku szwankują bakterie w jelitach? Kup w aptece suplement, zwierający „dobre” bakterie i bierz go przez, powiedzmy, miesiąc. Jeśli pomoże – już wiesz, o co chodziło.


Śmierdzące gazy – co je łączy z trzustką?

Całkiem sporo. Trzustka produkuje nie tylko konieczną do trawienia cukru insulinę. Jej zadaniem jest także produkcja enzymów trzustkowych, które są konieczne do trawienia węglowodanów. Jeśli trzustka z jakiegoś powodu produkuje tych enzymów za mało, węglowodany nie będą właściwie trawione i bakterie w jelitach będą je fermentować. Efekt: gazy. Śmierdzące. I dużo. Jak niwelować te śmierdzące gazy? Przez jakiś czas prowadź dietę bez albo z małą ilością węglowodanów: nie jedz chleba, makaronów, pierogów, ciast, bułek, hot dogów, hamburgerów i niczego, co jest z ciasta. Jeśli śmierdzące gazy znikną po odciążeniu trzustki, być może o to chodziło. Ale jest też prostsza droga: zapytaj w aptece o enzymy trzustkowe, np. alfa galaktosydazę. Zażyj ją przed posiłkiem, który będzie zwierał węglowodany. Jeśli pomoże – masz odpowiedź.


Śmierdzące gazy – co z zaparciami?

Czy wypróżniasz się regularnie? Powinno się chodzić do toalety raz dziennie – to optimum. Jeśli chadzasz na “dłuższe posiedzenia” cztery razy w tygodniu to już nieco gorzej, ale wciąż ok. Im jednak rzadziej pozbywasz się balastu z jelit, tym większe ryzyko, że ów balast będzie „perfumować” Twoje bąki, czego efektem będą śmierdzące gazy. Jak je niwelować? Jedz więcej warzyw i owoców oraz pokarmów pełnoziarnistych. Więcej pij – kał odwodniony jest twardy i jelitom jest ciężej go transportować. Ruszaj się regularnie, bo kiedy Ty się ruszasz, ruchliwsze stają się też Twoje jelita. Możesz też poszukać pomocy w aptece i albo kupić suplement z błonnikiem, albo nabyć ziołowy środek (np. herbatkę), który ułatwi regularne wypróżnianie.


Śmierdzące gazy – co można zrobić na szybko?

Istnieje sposób, by pozbyć się śmierdzących gazów natychmiast. Naprawdę natychmiast! Wystarczy założyć specjalną bieliznę, filtrującą gazy i pochłaniającą bąki. Zobacz, co potrafi specjalna, antybąkowa bielizna, pochłaniająca zapach gazów i bąków (kliknij i przeczytaj). Ta bielizna zwraca ci wolność: możesz jeść, co chcesz, bez obawy, że zepsujesz powietrze i znajdziesz się przez to w ambarasującej sytuacji. Nawet, jeśli Twoje gazy będą mega śmierdzące – i tak możesz je spokojnie i dyskretnie wypuścić! Z naciskiem na DYSKRETNIE, bo nikt niczego nie zauważy! Gazy, przechodzące przez tę bieliznę, są oczyszczane z cząsteczek zapachu i opuszczają ją jako kompletne bezwonne powietrze. Ta bielizna jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków – a po praniu jest znowu jak nowa. Tę bieliznę znajdziesz tutaj: antybąkowa bielizna – Sklep.


Śmierdzące gazy mają nowego, mocarnego przeciwnika!

Antybąkowa bielizna da sobie radę z każdą ilością gazów!


majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi gazy zapachu. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Idealne na podróże

Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha!

Barbara K. ze Szczecina
5.0
2018-11-30T21:48:00+00:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha! Barbara K. ze Szczecina
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Super do samochodu

Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację.

Tadeusz M. Szczecin
5.0
2018-11-30T21:48:31+00:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację. Tadeusz M. Szczecin
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Do biura

Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy.

Katarzyna A. Katowice
5.0
2018-12-01T01:00:07+00:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy. Katarzyna A. Katowice

Super do spania

Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam!

Eliza U. z Gdańska
5.0
2019-05-30T22:42:01+00:00
Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam! Eliza U. z Gdańska
5
4

Zainteresował Cię ten wpis? Rzuć więc okiem także na te teksty:bielizna-na-nietrzymanie-moczu-reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czekam na ten produkt! Zostaw nam swój adres email, a poinformujemy Cię, gdy towar się znów pojawi w sklepie.
Email Ilość Nikomu nie zdradzimy Twojego adresu email.
X