fbpx
śmierdzące gazy co pomaga majtki bielizna filtrująca pochłaniająca bąki gazy antybąkowa

Śmierdzące gazy – CO pomaga, jak je niwelować?

Śmierdzące gazy – co sprawia, że są tak ciężkim przeciwnikiem? Zacząć trzeba od wyśledzenia ich przyczyny. A potem warto podjąć walkę. Bo tę walkę da się wygrać!


Śmierdzące gazy – co pomoże Ci je pożegnać? Przede wszystkim trzeba określić, czy są wynikiem błędów dietetycznych, czy niewielkich problemów zdrowotnych. Bo właśnie od ustalenia przyczyny zależy to, w jaki sposób uda Ci się je pożegnać. Sprawdź, czy Twoje objawy przypominają którąś z opisanych sytuacji. I wprowadź w życie proponowane przez nas zmiany.


Śmierdzące gazy – co je łączy ze składem posiłków?

Każdy puszcza bąki. Jedni twierdzą, że 14, inni – że aż 20 razy dziennie. Ale to, czy bąki te będą do tego intensywnie i niemiło pachnieć, w dużej mierzy zależy od tego, co trafiło do Twojego brzucha. Na liście pokarmów, bardziej niż inne „perfumujących” gazy, są: brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek. Jak niwelować śmierdzące gazy? Notuj, co jesz. Sprawdź, czy to przypadkiem nie po tych właśnie pokarmach pojawiają się Twoje problemy.


Śmierdzące gazy – co mają wspólnego z nietolerancją?

Osoby, których organizm nie toleruje pewnych pokarmów, będą mieć tendencje do wzdęć, a ich gazy będą pachnieć intensywniej. Jest to wynikiem reakcji układu pokarmowego na coś, co mu nie służy. Pokarm, który nie jest tolerowany, jest albo gorzej i wolniej trawiony, albo po prostu drażni jelita – więc reagują nieprawidłowo. Do najczęściej nietolerowanych pokarmów należy laktoza oraz gluten. Laktoza kryje się we wszystkich produktach mlecznych – a więc jest w mleku, serach, twarogach, lodach, jogurtach i kefirach. Gluten z kolei kryje się we wszystkim, co jest z mąki pszennej czy żytniej – a więc jest w makaronach, chlebie, bułkach, pierogach, naleśnikach, pizzy.


Śmierdzące gazy – co robić w przypadku nietolerancji?

Obserwuj swój organizm. Jeśli śmierdzące gazy pojawiają się właśnie po zjedzeniu takich pokarmów – masz winowajcę. Nietolerancję nietrudno wyśledzić, bo wzdęcie pojawia się do pół godziny po nietolerowanych posiłku. Poza tym będą Cię nękać też mdłości, przelewanie się w brzuchu, biegunki lub rozwolnienia. Jak niwelować śmierdzące gazy, związane z nietolerancją? Jeśli nie tolerujesz laktozy, spróbuj kupić w aptece enzym o nazwie laktaza. Jeśli zażyjesz go przed zawierającym nabiał posiłkiem, objawy się nie pojawią albo będą znacznie słabsze. Możesz też przestawić się na nabiał w wersji bezlaktozowej – dostaniesz go praktycznie w każdym spożywczaku. Jeśli nie tolerujesz glutenu, musisz go po prostu unikać. Tutaj nie ma enzymu w tabletkach do zażycia; ratuje Cię tylko dieta bezglutenowa.


Śmierdzące gazy – co z jelitami?

To, ile będziesz mieć gazów i jak będą one pachnieć, zależy w pewnym stopniu od pracy jelit. A ta z kolei zależy w dużej mierze od flory bakteryjnej, jaka w nich bytuje. To bowiem bakterie jelitowe przepracowują pokarm, produkując przy tym gazy. Osoby z zaburzeniami flory jelitowej męczą się często ze wzdętym brzuchem i miewają śmierdzące gazy. Zaburzenia flory bakteryjnej są typowe np. po antybiotykoterapii – ale i bez brania antybiotyku można mieć w tej materii problemy. Po pierwsze, każdy z nas ma własny, unikalny skład flory bakteryjnej. Po drugie, zmienia się ona w zależności od sposobu odżywiania. Jeśli jesz np. dużo słodyczy, mnożą się inne bakterie, niż wtedy, kiedy jesz dużo warzyw. Jak niwelować śmierdzące gazy? Jak sprawdzić, czy w Twoim przypadku szwankują bakterie w jelitach? Kup w aptece suplement, zwierający „dobre” bakterie i bierz go przez, powiedzmy, miesiąc. Jeśli pomoże – już wiesz, o co chodziło.


Śmierdzące gazy – co je łączy z trzustką?

Całkiem sporo. Trzustka produkuje nie tylko konieczną do trawienia cukru insulinę. Jej zadaniem jest także produkcja enzymów trzustkowych, które są konieczne do trawienia węglowodanów. Jeśli trzustka z jakiegoś powodu produkuje tych enzymów za mało, węglowodany nie będą właściwie trawione i bakterie w jelitach będą je fermentować. Efekt: gazy. Śmierdzące. I dużo. Jak niwelować te śmierdzące gazy? Przez jakiś czas prowadź dietę bez albo z małą ilością węglowodanów: nie jedz chleba, makaronów, pierogów, ciast, bułek, hot dogów, hamburgerów i niczego, co jest z ciasta. Jeśli śmierdzące gazy znikną po odciążeniu trzustki, być może o to chodziło. Ale jest też prostsza droga: zapytaj w aptece o enzymy trzustkowe, np. alfa galaktosydazę. Zażyj ją przed posiłkiem, który będzie zwierał węglowodany. Jeśli pomoże – masz odpowiedź.


Śmierdzące gazy – co z zaparciami?

Czy wypróżniasz się regularnie? Powinno się chodzić do toalety raz dziennie – to optimum. Jeśli chadzasz na „dłuższe posiedzenia” cztery razy w tygodniu to już nieco gorzej, ale wciąż ok. Im jednak rzadziej pozbywasz się balastu z jelit, tym większe ryzyko, że ów balast będzie „perfumować” Twoje bąki, czego efektem będą śmierdzące gazy. Jak je niwelować? Jedz więcej warzyw i owoców oraz pokarmów pełnoziarnistych. Więcej pij – kał odwodniony jest twardy i jelitom jest ciężej go transportować. Ruszaj się regularnie, bo kiedy Ty się ruszasz, ruchliwsze stają się też Twoje jelita. Możesz też poszukać pomocy w aptece i albo kupić suplement z błonnikiem, albo nabyć ziołowy środek (np. herbatkę), który ułatwi regularne wypróżnianie.


Śmierdzące gazy – a może pomogą bakterie?

Nasze jelita zasiedlają miliardy bakterii! Jest ich ponad 500 różnych gatunków. W znacznej większości są to bakterie o pozytywnym wpływie na zdrowie a całość tej bakteryjnej mieszanki zwana jest bakteryjnym mikrobiomem jelitowym. Zdrowie i funkcjonowanie jelit zależy w dużej mierze od tej właśnie bakteryjnej mieszanki.

Naukowcy przyjrzeli się dokładniej temu zjawisku i określili, które szczepy bakterii najbardziej sprzyjają zdrowiu jelit. A im zdrowsze jelita, tym mniejsza tendencja do nadmiernych wzdęć, przelewania się w brzuchu czy powstawania silnie śmierdzących gazów. Do najkorzystniej działających szczepów bakteryjnych należą  Bifidobacterium, Lactobacillus i Saccharomyces. Ale dobre bakterie można dopasować do zdrowotnych potrzeb nie tylko ogólnie, ale dosłownie na miarę!


Na zaparcia i śmierdzące gazy

I tak, jeśli dokuczają Ci zaparcia, bakterie, które najskuteczniej i najszybciej pomogą Ci pozbyć się problemu, to B. lactis. Te bakterie pomogą też na uczucie pełności w podbrzuszu, wzdęcia z uczuciem przelewania się w kiszkach częste czy odbijanie się. A na same zaparcia pomogą bakterie z grup B. longum, S. cerevisiae oraz kombinacja L. acidophilus, L. reuteri, L. plantarum, L. rhamnosus i B. animalis 


Na biegunki i zespół jelita drażliwego

Jeśli masz skłonność do biegunek, sięgnij po bakterie ze szczepów Lactobacillus rhamnosus GG, Lactobacillus acidophilus i Lactobacillus bulgaricus. Te bakterie najszybciej też pomogą, jeśli biegunka jest efektem zakażenia wirusowego (tzw. grypa żołądkowa). Sprawdza się też w biegunce, wywołanej zażywaniem antybiotyków lub stanem zapalnym jelit. I na koniec dobra wiadomość dla cierpiących na zespół jelita drażliwego: podczas badań nad bakteriami pomyślano i o Was. Badania wykazały, że w przypadku zespołu jelita drażliwego z dominującym objawem biegunkowym ulgę mogą przynieść te szczepy bakterii: B. coagulans, S. boulardii oraz kombinacja różnych bakterii ze szczepów Lactobacillus i Bifidobacterium


Śmierdzące gazy – co można zrobić na szybko?

Istnieje sposób, by pozbyć się śmierdzących gazów natychmiast. Naprawdę natychmiast! Wystarczy założyć specjalną bieliznę, filtrującą gazy i pochłaniającą bąki. Zobacz, co potrafi specjalna, antybąkowa bielizna, pochłaniająca zapach gazów i bąków (kliknij i przeczytaj). Ta bielizna zwraca ci wolność: możesz jeść, co chcesz, bez obawy, że zepsujesz powietrze i znajdziesz się przez to w ambarasującej sytuacji. Nawet, jeśli Twoje gazy będą mega śmierdzące – i tak możesz je spokojnie i dyskretnie wypuścić! Z naciskiem na DYSKRETNIE, bo nikt niczego nie zauważy! Gazy, przechodzące przez tę bieliznę, są oczyszczane z cząsteczek zapachu i opuszczają ją jako kompletne bezwonne powietrze. Ta bielizna jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków – a po praniu jest znowu jak nowa. Tę bieliznę znajdziesz tutaj: antybąkowa bielizna – Sklep.


Śmierdzące gazy mają nowego, mocarnego przeciwnika!

Antybąkowa bielizna da sobie radę z każdą ilością gazów!

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

Jak walczyć z cuchnącymi wzdęciami podsumowanie:

Unikaj tego, co wzdyma.

Tak działają – i wywołują śmierdzące gazy – brukselki, brokuły, fasola, szparagi, kapusta, cebula, jaja, mięso, czosnek.

Sprawdź, czy to nie reakcja na laktozę.

Nietolerancja laktozy może dotyczyć mleka, serów, twarogów, lodów, jogurtów i kefirów.

Wyklucz nietolerancję glutenu.

Przy tej nietolerancji wzdęcia dopadają po zjedzeniu makaronu, chleba, bułek, pierogów, naleśników czy pizzy

Jesteś po antybiotykoterapii?

Wzdęcia mogą być efektem zaburzeń flory bakteryjnej w jelitach.

Zwalcz zaparcia.

Ruszaj się więcej. Bierz suplement z błonnikiem albo ziołowy środek na wypróżnianie.

Wspomóż trzustkę.

Kup enzymy trzustkowe (np. alfa galaktosydazę) i bierz je przed mącznym posiłkiem.

Noś antybąkową bieliznę.

To najszybszy sposób na poradzenie sobie z cuchnącymi gazami jelitowymi i śmierdzącymi bąkami. Zakładasz i… działa.

Spróbuj dobrych bakterii, czyli probiotyku.

Na każdy problem z jelitami pomogą inne bakterie!

Zainteresował Cię ten wpis? Rzuć więc okiem także na te teksty:

super jest ta bielizna anytbąkowa - testimonial Urszula

Szkoda, że tak późno o nich usłyszałam!

Super bielizna. Dowiedziałam się o niej niedawno, a szkoda, bo każdy powinien wiedzieć, że w ogóle są takie możliwości. Żałuję, że dowiedziałam się dopiero teraz, bo ta bielizna oszczędziłaby mi mnóstwo stresu i zakłopotania. No, ale lepiej późno, niż wcale. Ale wracając do tematu: ja, chora na zespół jelita drażliwego, uwielbiam te majtki 🙂

Urszula M. z Warszawy
Wiatrodyskretni
5
2020-01-02T15:18:08+01:00
super jest ta bielizna anytbąkowa - testimonial Urszula
Super bielizna. Dowiedziałam się o niej niedawno, a szkoda, bo każdy powinien wiedzieć, że w ogóle są takie możliwości. Żałuję, że dowiedziałam się dopiero teraz, bo ta bielizna oszczędziłaby mi mnóstwo stresu i zakłopotania. No, ale lepiej późno, niż wcale. Ale wracając do tematu: ja, chora na zespół jelita drażliwego, uwielbiam te majtki 🙂 Urszula M. z Warszawy

Dzięki tej bieliźnie problem przestał istnieć

Testimonial zadowolonej z antybąkowej bielizny klientki
Wiatrodyskretni
2021-05-12T01:45:42+02:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Idealne na podróże

Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha!

Barbara K. ze Szczecina
Wiatrodyskretni
5
2018-11-30T21:48:00+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha! Barbara K. ze Szczecina
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Super do samochodu

Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację.

Tadeusz M. Szczecin
Wiatrodyskretni
5
2018-11-30T21:48:31+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację. Tadeusz M. Szczecin
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Do biura

Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy.

Katarzyna A. Katowice
Wiatrodyskretni
5
2018-12-01T01:00:07+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy. Katarzyna A. Katowice

Polecam tę bieliznę ze względu na jej antybakteryjne działanie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T01:47:01+01:00

Byłam sceptyczna, ale już nie jestem!

Wiatrodyskretni
5
2021-03-26T01:48:20+01:00

Super do spania

Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam!

Eliza U. z Gdańska
Wiatrodyskretni
5
2019-05-30T22:42:01+02:00
Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam! Eliza U. z Gdańska

Wreszcie ktoś przełamał tabu!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:05:03+01:00

Idealna bielizna na długie podróże!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:06:08+01:00

Ta bielizna działa!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:07:13+01:00

Doskonałe rozwiązanie na problemy z jelitami!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:08:15+01:00

Niestandardowe rozwiązanie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:09:23+01:00

Ta bielizna ratuje mi życie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:10:17+01:00
6
Wiatrodyskretni
bielizna-na-nietrzymanie-moczu-reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Daj nam znać, czego szukasz! Podaj swój adres email, a dostaniesz info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X