• +48 780 488 817
  • info@wiatrodyskretni.pl
  • Łap nas 11.00 – 19.00
  • SKLEPAntybąkowe WSZYSTKO
    Zapraszamy!
  • Jak to działaNa jakiej zasadzie działa antybąkowa bielizna
  • Instrukcja praniaJak prawidłowo pielęgnować antybąkową bieliznę
    Ważne!
  • Jak wybrać rozmiarDobrze dobrany rozmiar zapewnia najlepsze działanie bielizny
    Ważne!
  • Kontakt z namiNumer telefonu, adres email, formularz kontaktowy i parę słów o tym, kim jesteśmy
  • WysyłkiKiedy nadajemy paczki? Jaki kurier dostarczy Ci Twoje zakupy ? I ile to będzie kosztowało?
  • blogJeśli chcesz poczytać o zdrowiu jelit i pokrewnych tematach, to kliknij właśnie tutaj!
  • niezwykła bieliznaPod tym linkiem dowiesz się absolutnie wszystkiego o majtkach na bąki
    Warto
  • faqTutaj zebraliśmy najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Miłego odkrywania!
  • regulaminKoniecznie przeczytaj! Dowiesz się, na jakich warunkach świadczymy usługę i w jakich warunkach przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy
    Ważne!
  • Dla kogo te majtki?Kto powinien pomyśleć o zakupie antybąkowej bielizny? SPrawdź, czy jesteś w tym gronie!
    Info

Śmierdzące gazy – czy środki przeczyszczające pomogą?

śmierdzące gazy - czy środki przeczyszczające pomogą

Śmierdzące gazy — czy bywają pokłosiem zatwardzeń i przeciągającego się zalegania treści pokarmowej w jelitach? Tak. W takiej sytuacji środki przeczyszczające mogą się przyczynić do poprawy sytuacji.

Śmierdzące gazy — czy należą do rzadkości u osób, zmagających się z zatwardzeniami? Nie. W tej grupie osób są wręcz bardzo powszechne. Niemalże każdy, kto ma problem z regularnym wypróżnianiem się, zauważa u siebie także wzrost „zapaszystości” gazów. Nic dziwnego: w postaci gazów uchodzą nie tylko naturalne efekty przemiany materii (podczas trawienia bakterie produkują gazy i zazwyczaj nie są one specjalnie cuchnące). Uchodzą także zapachy, wydzielane przez zalegające w jelitach treści – a do najmilszych one nie należą.

Śmierdzące gazy — czy środki przeczyszczające
pomogą?

Środki przeczyszczające mogą działać na kilka sposobów. Pierwszy to zmiękczanie stolca – ze stolcem łączy się środek, który łatwo i sprawnie wchłania wodę. Stolec staje się miększy i łatwiej go jelitom przetransportować ku ujściu. Drugi to stymulacja jelit do wydajniejszej pracy, intensywniejszego kurczenia się – wtedy zawartość jest sprawniej transportowana. Trzeci to zwiększanie objętości stolca, by jelita dostawały naturalny impuls do bardziej wytężonej pracy. Czwarty to nadawanie stolcowi poślizgu. Kiedy jest zbity i suchy, jelitom jest bardzo trudno go przepchnąć. Jeśli więc jakaś substancja otoczy śliską otoczką tę zbitą masę, znacznie ułatwi jelitom pracę. Tym bardziej że ten rodzaj środka wyścieła też wewnętrzne ścianki jelita, by stały się gładsze. Piąty rodzaj pomaga jelitom pozyskać więcej wody i łatwiej ją zatrzymać – by wilgoć działała jako zmiękczacz do stolca oraz nawilżacz jego “trasy”.

Śmierdzące gazy – czy można je pokonać wraz z zaparciami?

Wszystkie powyższe sposoby pomagają organizmowi w regularnym wypróżnianiu się. Zdrowa osoba powinna wypróżniać się co najmniej cztery razy w tygodniu. Jeśli odwiedzasz toaletę rzadziej, miewasz zapewne wzdęcia, śmierdzące gazy czy bóle brzucha, możesz mieć też problemy z cerą. Wniosek: musisz albo zmienić coś w diecie i trybie życia, albo zacząć stosować środki, wspierające pozbywanie się resztek z układu pokarmowego. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, które w sposób skuteczny i łagodny wspomogą właściwy rytm wypróżnień – by wraz z zaparciami pożegnać śmierdzące gazy. Nie, nie chodzi o dostępne w aptekach bez recepty leki przeczyszczające. Te leki pomagają się wypróżnić, ale na dłuższą metę rozleniwiają jelita i przyczyniają się do utraty elektrolitów. Chodzi o środki w stu procentach naturalne – czyli to, co możesz zjeść wraz z posiłkiem.

Śmierdzące gazy – czy dadzą im radę naturalne sposoby?

Bezpieczną i niedrogą alternatywą dla leków przeczyszczających mogą być np. nasiona chia. Zawierają mnóstwo błonnika, czyli substancji, stanowiącej pierwszą i najbardziej podstawową linię obrony przed zaparciami. Nasiona chia zawierają zwłaszcza dużą dawkę rozpuszczalnego błonnika, który wchłania wodę i zamienia się w rodzaj żelu, nie tylko zmiękczającego stolec, ale też nadającego mu doskonały poślizg. Podobne właściwości ma siemię lniane. Zawiera mieszankę rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika. Zwiększa objętość stolca i jego wilgotność oraz pomaga wyściełać ścianki jelit ochronną, poślizgową warstewką. Wystarczy zjeść dziennie jedną do dwóch stołowych łyżek nasion chia lub siemienia – i problem z głowy: zaparcia znikają, a wraz z nimi śmierdzące gazy. Bardzo skuteczne przeciw zaparciowo jest też nasienie babki płesznik. Działa nawet skuteczniej niż leki z apteki. I wystarczy jedna łyżka.

Czy pomogą otręby, kawa i owoce?

Tak! Z zaparciami doskonale radzą sobie otręby, zwłaszcza owsiane. Możesz dosypać ich np. do omleta, zamiast mąki (dwa jajka, dwie stołowe łyżki otrębów). Pamiętaj jednak, że po takim omlecie czy placku musisz wypić przy najmniej szklankę jakiegoś płynu (kawa się nie liczy). Wtedy błonnik z otrębów wchłonie wodę i zrobi swoje. Jeśli dania z otrębami nie popijesz, stolec stanie się bardziej zbity, tym bardziej będzie zalegać w jelitach i śmierdzące gazy dalej będą cię nękać. Z anty zaparciowego działania znane są też owoce kiwi. Zawierają dużo błonnika (obu rodzajów) i stymulują jelita do pracy. Warto popijać też kompot z rabarbaru. Zawiera substancje, zwane senosydami A, mające przeczyszczające właściwości. Pomaga też picie kawy, bo kawa stymuluje do pracy mięśnie, obsługujące jelita. To wzmaga ich ruchy robaczkowe i tym samym skuteczność transportu zawartości.

Śmierdzące gazy – czy mogą zniknąć z dnia na dzień?

I tak, i nie. Aby wprowadzone do diety naturalne środki anty zaparciowe zadziałały naprawdę, trzeba trochę poczekać. Poprawę zauważysz maksymalnie po czterech tygodniach. Ale śmierdzące gazy można „rozbroić” znacznie szybciej – i rzeczywiście z dnia na dzień. Wystarczy zacząć nosić specjalną antybąkową bieliznę, pochłaniającą i neutralizującą gazy i bąki. Bielizna ta ma w tylnej części wszytą specjalną wstawkę z tkaniny, zwierającej aktywny węgiel. Wstawka ta jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków! Nie ma więc ryzyka, że się „zapcha”. Poza tym po praniu (prać ją trzeba w sodzie) jest jak nowa i znów może filtrować gazy. Taką bieliznę znajdziesz tutaj: Wiatrodyskretni Sklep. Wstawka z węglem jest dyskretna i niewidoczna. Jeśli więc nękają cię śmierdzące gazy, antybąkowa bielizna pomoże ci w sposób skuteczny i niezauważalny ukryć ten problem przed otoczeniem.

Jeśli nękają Cię częste gazy, wzdęcia i śmierdzące bąki, z pewnością zainteresuje Cię to rozwiązanie: specjalna antybąkowa bielizna, która pochłania zapach bąków. Z tyłu posiada specjalny panel, w postaci utkanej z aktywnego węgla tkaniny. W tej tkaninie zostanie uwięziona każda cząsteczka zapachu! Bielizna nie przepuści na zewnątrz nic, żadnej woni! Pranie usuwa z tkaniny zgromadzone gazy i po wysuszeniu bielizna znów działa jak nowa.

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

Zainteresował Cię temat? Przeczytaj także te teksty:

Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.