śmierdzące gazy - czy środki przeczyszczające pomogą

Śmierdzące gazy – czy środki przeczyszczające pomogą?

Śmierdzące gazy – czy bywają pokłosiem zatwardzeń i przeciągającego się zalegania treści pokarmowej w jelitach? Tak. W takiej sytuacji środki przeczyszczające mogą się przyczynić do poprawy sytuacji.


Śmierdzące gazy – czy należą do rzadkości u osób, zmagających się z zatwardzeniami? Nie. W tej grupie osób są wręcz bardzo powszechne. Niemalże każdy, kto ma problem z regularnym wypróżnianiem się, zauważa u siebie także wzrost „zapaszystości” gazów. Nic dziwnego: w postaci gazów uchodzą nie tylko naturalne efekty przemiany materii (podczas trawienia bakterie produkują gazy i zazwyczaj nie są one specjalnie cuchnące). Uchodzą także zapachy, wydzielane przez zalegające w jelitach treści – a do najmilszych one nie należą.


Śmierdzące gazy – czy środki przeczyszczające pomogą?

Środki przeczyszczające mogą działać na kilka sposobów. Pierwszy to zmiękczanie stolca –ze stolcem łączy się środek, który łatwo i sprawnie wchłania wodę. Stolec staje się miększy i łatwiej go jelitom przetransportować ku ujściu. Drugi to stymulacja jelit do wydajniejszej pracy, intensywniejszego kurczenia się – wtedy zawartość jest sprawniej transportowana. Trzeci to zwiększanie objętości stolca, by jelita dostawały naturalny impuls do bardziej wytężonej pracy. Czwarty to nadawanie stolcowi poślizgu. Kiedy jest zbity i suchy, jelitom jest bardzo trudno go przepchnąć. Jeśli więc jakaś substancja otoczy śliską otoczką tę zbitą masę, znacznie ułatwi jelitom pracę. Tym bardziej, że ten rodzaj środka wyścieła też wewnętrzne ścianki jelita, by stały się gładsze. Piąty rodzaj pomaga jelitom pozyskać więcej wody i łatwiej ją zatrzymać – by wilgoć działała jako zmiękczacz do stolca oraz nawilżacz jego „trasy”.


Śmierdzące gazy – czy można je pokonać wraz z zaparciami?

Wszystkie powyższe sposoby pomagają organizmowi w regularnym wypróżnianiu się. Zdrowa osoba powinna wypróżniać się co najmniej cztery razy w tygodniu. Jeśli odwiedzasz toaletę rzadziej, miewasz zapewne wzdęcia, śmierdzące gazy czy bóle brzucha, możesz mieć też problemy z cerą. Wniosek: musisz albo zmienić coś w diecie i trybie życia, albo zacząć stosować środki, wspierające pozbywanie się resztek z układu pokarmowego. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów, które w sposób skuteczny i łagodny wspomogą właściwy rytm wypróżnień – by wraz z zaparciami pożegnać śmierdzące gazy. Nie, nie chodzi o dostępne w aptekach bez recepty leki przeczyszczające. Te leki pomagają się wypróżnić, ale na dłuższą metę rozleniwiają jelita i przyczyniają się do utraty elektrolitów. Chodzi o środki w stu procentach naturalne – czyli to, co możesz zjeść wraz z posiłkiem.


Śmierdzące gazy – czy dadzą im radę naturalne sposoby?

Bezpieczną i niedrogą alternatywą dla leków przeczyszczających mogą być np. nasiona chia. Zawierają mnóstwo błonnika, czyli substancji, stanowiącej pierwszą i najbardziej podstawową linię obrony przed zaparciami. Nasiona chia zawierają zwłaszcza dużą dawkę rozpuszczalnego błonnika, który wchłania wodę i zamienia się w rodzaj żelu, nie tylko zmiękczającego stolec, ale też nadajacego mu doskonały poślizg. Podobne właściwości ma siemię lniane. Zawiera mieszankę rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika. Zwiększa objętość stolca i jego wilgotność oraz pomaga wyściełać ścianki jelit ochronną, poślizgową warstewką. Wystarczy zjeść dziennie jedną do dwóch stołowych łyżek nasion chia lub siemienia – i problem z głowy: zaparcia znikają, a wraz z nimi śmierdzące gazy. Bardzo skuteczne przeciw zaparciowo jest też nasienie babki płesznik. Działa nawet skuteczniej, niż leki z apteki. I wystarczy jedna łyżka.


Czy pomogą otręby, kawa i owoce?

Tak! Z zaparciami doskonale radzą sobie otręby, zwłaszcza owsiane. Możesz dosypać ich np. do omleta, zamiast mąki (dwa jajka, dwie stołowe łyżki otrębów). Pamiętaj jednak, że po takim omlecie czy placku musisz wypić przy najmniej szklankę jakiegoś płynu (kawa się nie liczy). Wtedy błonnik z otrębów wchłonie wodę i zrobi swoje. Jeśli dania z otrębami nie popijesz, stolec stanie się bardziej zbity, tym bardziej będzie zalegać w jelitach i śmierdzące gazy dalej będą cię nękać. Z anty zaparciowego działania znane są też owoce kiwi. Zawierają dużo błonnika (obu rodzajów) i stymulują jelita do pracy. Warto popijać też kompot z rabarbaru. Zawiera substancje, zwane senosydami A, mające przeczyszczające właściwości. Pomaga też picie kawy, bo kawa stymuluje do pracy mięśnie, obsługujące jelita. To wzmaga ich ruchy robaczkowe i tym samym skuteczność transportu zawartości.


Śmierdzące gazy – czy mogą zniknąć z dnia na dzień?

I tak, i nie. Aby wprowadzone do diety naturalne środki anty zaparciowe zadziałały naprawdę, trzeba trochę poczekać. Poprawę zauważysz maksymalnie po czterech tygodniach. Ale śmierdzące gazy można „rozbroić” znacznie szybciej – i rzeczywiście z dnia na dzień. Wystarczy zacząć nosić specjalną antybąkową bieliznę, pochłaniającą i neutralizującą gazy i bąki. Bielizna ta ma w tylnej części wszytą specjalną wstawkę z tkaniny, zwierającej aktywny węgiel. Wstawka ta jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków! Nie ma więc ryzyka, że się „zapcha”. Poza tym po praniu (prać ją trzeba w sodzie) jest jak nowa i znów może filtrować gazy. Taka bieliznę znajdziesz tutaj: Wiatrodyskretni Sklep. Wstawka z węglem jest dyskretna i niewidoczna. Jeśli więc nękają cię śmierdzące gazy, antybąkowa bielizna pomoże ci w sposób skuteczny i niezauważalny ukryć ten problem przed otoczeniem.


Jeśli nękają Cię częste gazy, wzdęcia i śmierdzące bąki, z pewnością zainteresuje Cię to rozwiązanie: specjalna antybąkowa bielizna, która pochłania zapach bąków. Z tyłu posiada specjalny panel, w postaci utkanej z aktywnego węgla tkaniny. W tej tkaninie zostanie uwięziona każda cząsteczka zapachu! Bielizna nie przepuści na zewnątrz nic, żadnej woni! Pranie usuwa z tkaniny zgromadzone gazy i po wysuszeniu bielizna znów działa jak nowa.

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.
super jest ta bielizna anytbąkowa - testimonial Urszula

Szkoda, że tak późno o nich usłyszałam!

Super bielizna. Dowiedziałam się o niej niedawno, a szkoda, bo każdy powinien wiedzieć, że w ogóle są takie możliwości. Żałuję, że dowiedziałam się dopiero teraz, bo ta bielizna oszczędziłaby mi mnóstwo stresu i zakłopotania. No, ale lepiej późno, niż wcale. Ale wracając do tematu: ja, chora na zespół jelita drażliwego, uwielbiam te majtki 🙂

Urszula M. z Warszawy
Wiatrodyskretni
5
2020-01-02T15:18:08+01:00
super jest ta bielizna anytbąkowa - testimonial Urszula
Super bielizna. Dowiedziałam się o niej niedawno, a szkoda, bo każdy powinien wiedzieć, że w ogóle są takie możliwości. Żałuję, że dowiedziałam się dopiero teraz, bo ta bielizna oszczędziłaby mi mnóstwo stresu i zakłopotania. No, ale lepiej późno, niż wcale. Ale wracając do tematu: ja, chora na zespół jelita drażliwego, uwielbiam te majtki 🙂 Urszula M. z Warszawy

Dzięki tej bieliźnie problem przestał istnieć

Testimonial zadowolonej z antybąkowej bielizny klientki
Wiatrodyskretni
2021-05-12T01:45:42+02:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Idealne na podróże

Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha!

Barbara K. ze Szczecina
Wiatrodyskretni
5
2018-11-30T21:48:00+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Ta bielizna to"must have" każdego podróżnika. Często wiele godzin spędzam w samolocie. Lepiej to znoszę dzięki tej bieliźnie. Wolność od trzymania gazów to ogromna ulga dla brzucha! Barbara K. ze Szczecina
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Super do samochodu

Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację.

Tadeusz M. Szczecin
Wiatrodyskretni
5
2018-11-30T21:48:31+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Genialne slipy. Jestem kierowcą taksówki. Lepiej, żeby w moim aucie w powietrzu nie było tego, co czasem muszę wypuścić - a kebaba lubię. Slipy anty bąkowe ratują sytuację. Tadeusz M. Szczecin
majtki bielizna filtrująca bąki gazy

Do biura

Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy.

Katarzyna A. Katowice
Wiatrodyskretni
5
2018-12-01T01:00:07+01:00
majtki bielizna filtrująca bąki gazy
Od rana do wieczora jestem między ludźmi, pracuję na dużej sali. Odbieram telefony od klientów. Gazy muszą zaczekać, kiedy telefon dzwoni. Dzięki tej bieliźnie jest mi łatwiej w pracy. Katarzyna A. Katowice

Polecam tę bieliznę ze względu na jej antybakteryjne działanie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T01:47:01+01:00

Byłam sceptyczna, ale już nie jestem!

Wiatrodyskretni
5
2021-03-26T01:48:20+01:00

Super do spania

Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam!

Eliza U. z Gdańska
Wiatrodyskretni
5
2019-05-30T22:42:01+02:00
Mój chłopak śpi w bokserkach, które dostał ode mnie. Jemu jest bardzo wygodnie, a ja bardzo sobie naprawdę chwalę brak pewnych efektów. Polecam! Eliza U. z Gdańska

Wreszcie ktoś przełamał tabu!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:05:03+01:00

Idealna bielizna na długie podróże!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:06:08+01:00

Ta bielizna działa!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:07:13+01:00

Doskonałe rozwiązanie na problemy z jelitami!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:08:15+01:00

Niestandardowe rozwiązanie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:09:23+01:00

Ta bielizna ratuje mi życie!

Wiatrodyskretni
2021-03-26T02:10:17+01:00
6
Wiatrodyskretni

Zainteresował Cię temat? Przeczytaj także te teksty:

2 thoughts on “Śmierdzące gazy – czy środki przeczyszczające pomogą?

  1. jak się ma takie problemy to po prostu trzeba się zastanowić nad tym czy jelita dobrze pracują. w moim przypadku taki był właśnie mój problem. ustąpił odkąd zmieniłam nawyki żywieniowe i do tego dołożyłam wspomagacz dla moim jelit czyli kapsułki Debutir. biorę dwie dziennie i dzięki nim po prostu nie mam problemów jelitowych. działają idealnie i już nie krępuje się przez gazy.

    1. Dziękujemy za komentarz! Ma Pani rację, że przy problemach brzusznych przede wszystkim trzeba się zastanowić co sprawia, że jelita źle pracują. Prawdą jest także, że suplement, zawierający maślan sodu służy jelitom i jego stosowanie jest zalecane przy jelitowych problemach (np. przy IBS). Właściwie to temat jest wart napisania osobnego tekstu i dzięki Pani już to zaplanowaliśmy. Ale, w ramach odpowiedzi na komentarz, chcemy dorzucić swoje „trzy grosze”. Po pierwsze, wielu osobom wystarcza po prostu dieta, bogata w produkty, będące źródłem kwasu masłowego (masło, masło klarowane, surowe mleko, parmezan i inne tłuste sery, zwłaszcza dojrzewające, topinambur, niedojrzałe banany) oraz produkty, z których organizm sam sobie maślan sodu wyprodukuje (nasiona, warzywa, częściowo zmielone ziarna zbóż, płatki owsiane i wszystko, co jest zrobione z owsa). Po drugie, jeśli już chcemy stosować suplementy (co czasem jest dobrym pomysłem), warto wiedzieć, że są suplementy równie dobre, jak Debutir, a prawie o połowę tańsze (tzn. kosztują podobnie, ale opakowanie zawiera prawie dwa razy więcej kapsułek), np. od aliness czy medvierita. I po trzecie: nawet najzdrowsze jelita pod słońcem produkują pewną ilość gazów. Taka już uroda układu pokarmowego. Ponieważ trawienie polega, między innymi, na tym, że bakterie rozkładają pokarm, to nie ma mocnych: gazy powstaną jako efekt uboczny pracy bakterii. Jak obliczyli naukowcy, zdrowy człowiek przeciętnie puszcza ok. 15 bąków dziennie. Część oddajemy przez sen oraz podczas wity w toalecie (zwłaszcza na tzw. „dwójkę”). Ale jeśli przez cały przebywamy między ludźmi, jest ogromne prawdopodobieństwo, że jakaś cześć gazów zechce się uwolnić własnie w tym czasie. I tutaj wkracza do akcji nasz produkt, czyli antybąkowa bielizna. Którą niniejszym polecamy szanownej uwadze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X