zespół jelita drażliwego w podróży

Zespół jelita drażliwego w podróży – 7 ważnych rad

Zespół jelita drażliwego nie musi uwiązać cię w domu. Z tą chorobą można podróżować – jeśli wiesz, jak uniknąć pułapek.


Zespół jelita drażliwego może poważnie utrudnić, a nawet zrujnować wycieczkę. Zmiana diety, stres związany z nieprzewidywalnością nowych warunków, zmiana rytmu snu i czuwania – to wszystko może zaostrzyć jelitowe problemy. Atak zespołu jelita drażliwego potrafi zaatakować znienacka i bardzo szybko sprawić, że zwiedzanie obejmie głównie miejscową toaletę… Oto kilka żelaznych zasad, które mogą uratować wyjazd.


Zespół jelita drażliwego wymaga ostrożnego podejścia do nowości

Podchodź bardzo nieufnie do lokalnych smakołyków. Osoby, cierpiące na zespół jelita drażliwego, mają skłonności do dość gwałtownych reakcji na nowe pożywienie. Dlatego, choćby miejscowa kuchnia kusiła na potęgę, zastosuj zasadę: tylko jedna rzecz i w niewielkiej ilości. Oczywiście, najlepiej i najbezpieczniej byłoby trwać przy potrawach, które znasz i wiesz, że twój organizm dobrze je toleruje. Choćby oznaczało to dwa tygodnie odżywiania się wyłącznie grillowanym indykiem i jajecznicą. Ale jeśli wierzysz, że turystyka ma sens tylko wtedy, kiedy poznajesz miejscowe zwyczaje ORAZ kuchnię, próbuj nowych potraw ostrożnie: eksperymentuj wyłącznie z jedną nieznaną twoim jelitom potrawą naraz. I zawsze bierz tylko kęs.


Sprawdź zawczasu, czy twój hotelowy pokój ma lodówkę

Lepiej, by ją miał – wtedy możesz się uniezależnić pokarmowo od hotelowej i lokalnej kuchni. Pozwoli ci to też kupić gotowe jedzenie w restauracji, przechować je i zjeść w dogodnym momencie. Zaplanuj też „wyjścia awaryjne” – czyli kup i przywieź ze sobą kilka produktów, które znasz i wiesz, że ci nie zaszkodzą. Na samą podróż też weź ze sobą coś, co znasz, np. krakersy.


Zespół jelita drażliwego z zaparciami? Przygotuj się na zaostrzenie

Pamiętaj, że jelita potrzebują ruchu, by poprawnie pracować. Jeśli podróżujesz na długie dystanse, spędzasz długie godziny siedząc. To dodatkowo spowalnia ruchy robaczkowe jelit. Pozycja siedząca to także ściśnięty, zgnieciony brzuch – a to dodatkowo sprzyja zaparciom! Dlatego – jeśli cierpisz na zaparciową postać zespołu jelita drażliwego – koniecznie weź ze sobą (sprawdzone!) środki, które pomogą ci się wypróżnić.


Zespół jelita drażliwego to konieczność regulacji problemu gazów

Ta choroba powoduje, że twoje jelita produkują więcej gazów, niż jelita przeciętnego, zdrowego człowieka. Powoduje zresztą nie tylko skłonność do wzdęć, ale też wpływa na zapach gazów: często są cuchnące. Zarówno w postaci zaparciowej, jak i biegunkowej – gazy chorej osoby bywają mocno niemiłe dla otoczenia. Dlatego rozważ nabycie specjalnej bielizny antybąkowej. Bielizna ta filtruje zapach gazów, pochłaniając go. Wiąże każdą cząsteczkę zapachu, na zewnątrz wypuszczając tylko… ciepłe powietrze. Jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków! A po praniu (w sodzie) znów działa jak nowa (jedna para takich majtek wystarcza na trzy lata). Taka bielizna ułatwia podróże, bo uwalnia od wielogodzinnego wstrzymywania gazów – i super, bo wstrzymywanie kończy się zazwyczaj bólem brzucha i kolką jelitową. A to może u wrażliwca spowodować zaostrzenie pozostałych jelitowych dolegliwości. Taką bieliznę dostaniesz tutaj: Wiatrodyskretni Sklep.


Zespół jelita drażliwego wymaga wcześniejszych przygotowań

Przynajmniej kilka dni przed podróżą zacznij brać preparat, zawierający „dobre bakterie”. Jedną z prawdziwych zmor wszystkich podróżujących są zatrucia pokarmowe. Osoby, cierpiące na zespół jelita drażliwego, są na zatrucia dodatkowo wrażliwe. Żołądkowe sensacje natychmiast powodują zaostrzenie problemów z jelitami. Zażywanie probiotyków przed podróżą pomoże ci wzmocnić jelita i choć trochę przygotować je na zbliżające się niespodzianki. Pięć do siedmiu dni takiej kuracji to minimum.


Zespół jelita drażliwego wymaga spokoju

Stres często zaostrza objawy choroby. A podróż to prawie zawsze stres. Dlatego, jeśli nie lubisz latać, weź ze sobą w podróż wykupione wcześniej, łagodne leki uspokajające. Nie chcesz brać leków? Ściągnij na smartfona aplikację medytacyjną i posiłkuj się nią w czasie lotu. Nagraj też playlistę z muzyką relaksacyjną, która na ciebie dobrze wpływa. Kupując bilet, zarezerwuj miejsce blisko przejścia. Gdyby trzeba było odwiedzać toaletę, unikniesz konieczności przechodzenia za każdym razem przez czyjeś kolana.


Zespołem jelita drażliwego łatwiej zarządzać, gdy znasz lokalne słownictwo

Przed wyjazdem naucz się podstawowych, ważnych słów w języku, którym przyjdzie ci się przez jakiś czas posługiwać. Musisz wiedzieć, jak zapytać o najbliższą aptekę czy toaletę. Musisz dokładnie znać nazwy wszystkich pokarmów, które możesz jeść bez obaw i tych, których lepiej unikać. Nie tylko zresztą pokarmów, ale też ich składników. W ten sposób unikniesz nie tylko tego, co ci szkodzi, ale zminimalizujesz stres, związany z niepokojem, że czegoś nie wiesz i nie wiesz, jak się dowiedzieć.


Jeśli nękają Cię częste gazy, wzdęcia i śmierdzące bąki, z pewnością zainteresuje Cię to rozwiązanie: specjalna antybąkowa bielizna, która pochłania zapach bąków. Z tyłu posiada specjalny panel, w postaci utkanej z aktywnego węgla tkaniny. W tej tkaninie zostanie uwięziona każda cząsteczka zapachu! Bielizna nie przepuści na zewnątrz nic, żadnej woni! Pranie usuwa z tkaniny zgromadzone gazy i po wysuszeniu bielizna znów działa jak nowa.

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

Polecam tę bieliznę ze względu na jej antybakteryjne działanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T01:47:01+01:00

Byłam sceptyczna, ale już nie jestem!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
5
2021-03-26T01:48:20+01:00

Wreszcie ktoś przełamał tabu!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:05:03+01:00

Idealna bielizna na długie podróże!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:06:08+01:00

Ta bielizna działa!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:07:13+01:00

Doskonałe rozwiązanie na problemy z jelitami!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:08:15+01:00

Niestandardowe rozwiązanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:09:23+01:00

Ta bielizna ratuje mi życie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:10:17+01:00

Dzięki tej bieliźnie problem przestał istnieć

Testimonial zadowolonej z antybąkowej bielizny klientki
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-05-12T01:45:42+02:00

Ta bielizna daje mi nadzieję, że ludzie nic nie poczują

pozytywna recenzja bielizny na bąki. zrzut ekrany z Facebooka
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2023-05-06T19:40:20+02:00
0
1
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zalety sklepu wiatrodyskretni w punktach
schemat działania antybąkowej bielizny
Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X