Q: Czy bielizna rzeczywiście będzie działać około dwa lata?

A: Na taki czas działania został zaprojektowany panel węglowy – i to panelu węglowego dotyczy ta data. Oczywiście, panel węglowy będzie działać tak długo pod warunkiem, że będzie właściwie pielęgnowany, tzn. bielizna będzie prana w czystej sodzie, bez użycia innych środków piorących czy zmiękczających, a używana do prania woda będzie przyzwoitej jakości (bez dużych zanieczyszczeń). Trzeba o tym pamiętać, bo już jedno pranie z użyciem proszku do prania zniszczy panel i sprawi, że przestanie on działać.

Jednak bielizna, oprócz panelu węglowego, składa się także z bawełnianej tkaniny. I ta tkanina także wytrzyma dość długo – w końcu to porządna, czesankowa bawełna – ale wytrzyma także pod pewnymi warunkami.

Jeśli kupujesz jedne majtki, a potem nosisz je codziennie i codziennie pierzesz, to wiadomo, że bawełna nie zniesie tego dłużej niż kilka miesięcy – to w końcu zwyczajna bawełna, a nie specjalnie wzmacniana tkanina wojskowa.

Jeśli tak dobierzesz rozmiar, że majtki będą zbyt opięte, a przez to cały czas na pupie mocno naprężone, to bawełna też się wyrobi, zwłaszcza w okolicy szwów.

I może się okazać, że – choć panel węglowy dalej działa – to bawełna zwyczajnie osiągnęła szczyt swoich możliwości.

Dlatego,  jeśli chcesz by Ci długo służyła, o antybąkową bieliznę trzeba dbać nie tylko pod kątem aktywności panelu z węglem, ale też pod kątem wymagań bawełny.

Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X