Rodzaje i ceny przesyłek

Jeśli, robiąc zakupy, podążasz ścieżką, jaką podąża większość klientów sklepów internetowych, to z pewnością chcesz wiedzieć, na jakich warunkach Twój nowy nabytek do Ciebie wyruszy, jak długo będzie wędrować i ile za to zapłacisz. Wszystkie te informacje znajdziesz ze szczegółami w naszym FAQu, ale chcemy ułatwić Ci życie – i poniżej znajdziesz info z najważniejszymi danymi.

Jakie mamy rodzaje wysyłek

Opcja pierwsza: kurier

Korzystamy głównie z kurierów firmy DPD, ale okazjonalnie wysyłamy też paczki kurierem InPostu.

Ubezpieczenie: Przesyłki, wysyłane za pośrednictwem firm kurierskich, są ubezpieczone na całą swoją wartość (tak naprawdę to do 1000 zł, ale droższe paczki raczej się nam nie zdarzają).

Ceny: ceny przesyłek kurierskich są zależne od kuriera tego, czy wybierzesz przesyłkę przedpłaconą, czy pobraniową. I tak:

przesyłka kurierska kosztuje 10 zł przy przesyłce przedpłaconej,

– a paczka za pobraniem kosztuje 15 zł.

Twoja paczka zostanie NA PEWNO wysłana w dniu zakupu, jeśli tego zakupu dokonasz do godz. 11:00. O tej mniej więcej porze podjeżdża do nas kurier i odbiera paczki. Czasem podjeżdża godzinę czy dwie później – wtedy Twoja paczka ruszy w drogę, nawet jeśli zrobisz zakupy po godzinie jedenastej.

Jak długo potrwa podróż Twojej paczki: zazwyczaj jest to 24-48 godzin. To znaczy, że paczka wysłana we wtorek, w środę już powinna być u Ciebie. Oczywiście, paczka wysłana w piątek dotrze dopiero w poniedziałek. Albo i we wtorek, jeśli zrobisz zakupy w piątek po godzinie 11.

Uwaga: kurier doręcza przesyłki tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku.


Opcja druga: paczkomat

Tu masz możliwość wyboru wyłącznie przesyłki przedpłaconej.
Zachęcamy Was do wyboru paczkomatu! To obecnie najbezpieczniejsza forma dla Was, bo eliminuje konieczność kontaktu człowiek-człowiek.

Ceny: wysyłka przedpłacona za pośrednictwem paczkomatu kosztuje 5 zł. Tak naprawdę kosztuje więcej, ale staramy się ułatwić życie naszym klientom i dokładamy parę złotych do każdej przesyłki paczkomatowej.

Ubezpieczenie: przesyłki paczkomatowe są automatycznie ubezpieczone — jednak tylko do kwoty 200 zł.

Paczki paczkomatowe wysyłamy praktycznie cały dzień. Pakujemy je tuż po zakupie i kilka razy dziennie idziemy z nimi do paczkomatu (właściwie każdy, kto idzie w kierunku paczkomatu, bierze ze sobą paczki, by je w skrytkach umieścić). Czasem paczka ląduje w paczkomacie w okolicy północy…

Jak długo potrwa podróż Twojej paczki: zazwyczaj jest to 48 godzin. W odróżnieniu od paczek kurierskich te paczkomatowe są dostarczane i umieszczane w skrytkach także w sobotę.


Opcja trzecia: odbiór osobisty

Odbiór osobisty — po przedpłacie — jest możliwy, jeśli mieszkasz w Warszawie. Ta opcja dostawy jest najkorzystniejsza, bo jest całkiem darmowa 🙂 Nasz pracownik mieszka na warszawskim Żoliborzu, w okolicach Arkadii i tam właśnie możesz się umówić na osobiste odebranie zakupionej bielizny. Po prostu zakup bieliznę, opłać ją w sklepie i podczas finalizowania transakcji (na tzw. checkoucie) wybierz opcję „odbiór osobisty”. Nasz pracownik weźmie ze sobą Twój zakup do domu — zapakowany bezpiecznie i estetycznie. I w późnych godzinach popołudniowych się z Tobą umówi i Ci go przekaże.

antybąkowa bielizna wiatrodyskretni opcje transportu

Twoja paczka dotrze do Ciebie
tak szybko, jak to tylko możliwe!

Wiemy, że na nią czekasz,
dokładamy więc wszelkich starań,
żeby przygotować ją i wysłać
jak najszybciej.

Kiedy wysyłamy paczki

Jeśli wybierzesz kuriera: już wiesz, że ze względu na harmonogram odbiorów kurierskich, przesyłki za pośrednictwem kurierów wysyłamy od poniedziałku do piątku, ok godz. 11 rano. To znaczy, że jeśli zakupisz bieliznę, opłacisz ją do godziny 11 i pieniądze zostaną zaksięgowane na naszym koncie, paczka wyruszy w podróż do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Ale musisz jeszcze wiedzieć, że:

  • Opłacenie zakupów przez Przelewy24 oznacza natychmiastowy wpływ pieniędzy do nas — a więc my od razu bierzemy się za pakowanie Twoich zakupów.
  • Natomiast opłacenie zakupów przelewem bankowym oznacza zazwyczaj pewną zwłokę, bo najpierw Twój bank musi wysłać pieniądze, a potem nasz musi je zaksięgować. Dlatego opłacana przelewem bankowym paczka zazwyczaj wyrusza w drogę rano w kolejnym dniu roboczym po zakupie, czyli dopiero po zaksięgowaniu Twojej wpłaty na konto.

Paczkomatowe przesyłki są przygotowywane i nadawane praktycznie przez cały dzień i przez cały tydzień, bo wysyłamy je nawet w sobotę (choć nie w każdą, czasem jednak robimy sobie wolne).


Uwaga: jeśli jesteś nowym Klientem i wybierasz przesyłkę pobraniową, możemy przeprowadzić telefoniczną weryfikację zamówienia. Robimy takie weryfikacje wyrywkowo. Przepraszamy najmocniej za niedogodności z tym związane, ale ze względu na powtarzające się „żarty“ związane z zakupami na inne osoby, musieliśmy wprowadzić taką procedurę.


Przesyłki są pakowane dyskretnie!

Spakowana przez nas bielizna wygląda jak każda inna paczka. Nie widać, co jest w środku i w żaden sposób nie można się domyślić zwartości. Całość jest zapakowana zwykły, kurierski, nieprzezierny foliopak. Przesyłki są wysyłane z konta zaprzyjaźnionego z nami sklepu Spiżarnia Zdrowia; zawartość jest opisana jako “artykuły tekstylne”. Etykieta wygląda mniej więcej tak (jest to etykieta paczki do paczkomatu, zawiera minimalne ilości danych odbiorcy i nadawcy):

etykieta przesyłki paczkomatowej nadanej przez sklep wiatrodyskretni

zalety sklepu wiatrodyskretni w punktach
schemat działania antybąkowej bielizny
Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.
X