częste gazy i wzdęcia majtki bielizna filtrująca pochłaniająca bąki gazy antybąkowa

Częste gazy i wzdęcia a refluks – czy jest między nimi związek?

Częste gazy i wzdęcia to dolegliwość, która nierzadko dopada osoby, cierpiące też i na zgagę. Czy to przypadek, czy prawidłowość?


Częste gazy i wzdęcia są może i krępujące, ale przynajmniej nie szkodzą zdrowiu. Refluks i zgaga odwrotnie – są niespecjalnie wstydliwe, ale dla zdrowia mogą się okazać groźne (tutaj poczytasz więcej o skutkach nawracającej zgagi: przełyk Barreta).


Częste gazy i wzdęcia – co je łączy ze zgagą?

Obie przypadłości rozgrywają się w obrębie układu pokarmowego. Z tym że jedna powyżej, a druga poniżej pasa. Ale czy to jedyne połączenie między nimi? Czy są jednak ze sobą bliżej powiązane? Czy fakt, że mamy zgagę może wpływać na zwiększenie ilości produkowanych gazów? Otóż odpowiedź brzmi: może tak być. Zgaga oraz częste gazy i wzdęcia mają wiele wspólnych punktów spustowych: te same rzeczy, które wywołują jedno, mogą wywoływać i drugie. Ciężkostrawne jedzenie (czyli potrawy tłuste i smażone), surowizna (a więc warzywa i owoce), rafinowane węglowodany (czyli biała mąka), słodkości (a więc wszystko, co zawiera cukier lub jego zastępniki) – wszystkie te elementy jadłospisu mogą się skończyć zarówno refluksem i zgagą, jak i wywoływać częste gazy i wzdęcia. To silnie łączy obie przypadłości.


Odbijanie się a częste gazy i wzdęcia

Ale jest coś jeszcze. Osoby, cierpiące na refluks, mają tendencję do częstszego odbijania się. Część gazów, wchłoniętych wraz z pożywieniem (np. z coli, gazowanej wody lub piwa) czy połknięte podczas jedzenia wraz z pokarmem powietrze, trafią do żołądka – ale szybko go opuści. Właśnie w postaci (popularnie mówiąc) beknięcia. To może wywołać atak zgagi, bo na fali powracającego powietrza żołądek może opuścić także odrobina kwasów trawiennych. Kiedy trafią do przełyku, podrażnią jego śluzówkę – a my odczujemy to jako uczucie zgagi. Z drugiej strony, te same gazy — jeśli nie obiją się od razu — zostaną przepchnięte do jelit. Tam dołączą do ogólnej puli gazów, powiększając ją. A na końcu wypuszczone zostaną jako bąk. I jeszcze jedno: jeśli tłumisz beknięcia – bo nie wypada i wstyd – nieodbity gaz musi się gdzieś podziać. Gdzie? Wiadomo. To też łączy zgagę ze wzdęciami: jak nie wyjdzie jednym końcem, będzie musiało wyjść drugim.


Częste gazy i wzdęcia i refluks – często pomaga to samo!

Częste wzdęcia i refluks łączy jeszcze jedno: z obydwoma przypadłościami sobie poradzisz, jeśli wprowadzisz niewielkie zmiany. Pierwsza to zmniejszenie spożywanych porcji. Mniej, a częściej – to złota zasada. Posiłków powinno być w ciągu dnia pięć: trzy większe (śniadanie, obiad, kolacja) i dwie przekąski (drugie śniadanie i podwieczorek). Staraj się też bardzo dokładnie gryźć pożywienie i nie rozmawiaj podczas jedzenia. Dzięki temu połkniesz mniej powietrza. A dokładnie pogryzione pożywienie będzie lżej strawne dla żołądka. Dzięki temu mniejsze jest ryzyko, że bakterie w jelitach będą musiały się nad nim dłużej (i bardziej gazotwórczo) napracować. Trzecia to wyeliminowanie z diety (lub ograniczenie ilości) potraw z pierwszego akapitu – tych, wywołujących dolegliwości.


Częste gazy i wzdęcia i refluks – prowadź dietetyczny pamiętnik!

Zazwyczaj nie zwracamy aż takiej uwagi na dietę, by od razu i bez wahania odpowiedzieć na pytanie „co sprawia, że masz wzdęcia lub/i zgagę”. Dlatego warto przez pewien czas (powiedzmy, dwa tygodnie) zapisywać, co jemy. A wieczorem, pod każdą listą pokarmów, dopisz swoje uwagi na temat samopoczucia. Jeśli wystąpiły wzdęcia lub refluks — zanotuj to. W ten sposób wyśledzisz dokładnie te pokarmy, które Ci nie służą. Co ciekawe, kiedy zaczynamy leczyć zgagę (czyli przyjmujemy leki, zobojętniające treść żołądka albo hamujące wydzielanie kwasu) automatycznie mniej częste stają się gazy i wzdęcia. Dlaczego tak się dzieje, dokładnie nie wiadomo. Kto by się tym jednak przejmował, skoro problem rozwiązany?


Częste gazy i wzdęcia i refluks – uważaj na miętę!

Jest jeden punkt, w którym częste gazy i wzdęcia kłócą się z refluksem. To sytuacja, w której gazy i wzdęcia są spowodowane skurczami jelit lub zaparciami. W takich sytuacjach jelitom pomagają środki rozkurczowe, np. herbatka miętowa lub miętowy olejek. Rozkurczone jelita sprawniej transportują to, co transportują; przestają je też męczyć kłujące bóle skurczowe. Ale mięta rozkurcza coś jeszcze: mięsień, zamykający żołądek u góry. Ten mięsień otwiera się, by do żołądka mogło wpaść jedzenie z przełyku. A potem się znów zamyka, by nie wypuścić zawartości z powrotem. Mięta rozluźnia ten mięsień, powodując łatwiejszą ucieczkę treści żołądka (z zawartymi w niej kwasami) w górę, do przełyku. Jeśli więc męczy Cię jednocześnie refluks i wzdęcia i chcesz rozkurczyć jelita, miej na podorędziu nie tylko miętę, ale i środek przeciwko zgadze.


Dobra wiadomość: gazy i wzdęcia mają nowego, mocarnego przeciwnika!

Jest nim specjalna, antybąkowa bielizna, pochłaniająca zapach gazów i bąków (kliknij i przeczytaj więcej). Ta bielizna zwraca ci wolność: możesz jeść, co chcesz, bez obawy, że zepsujesz powietrze i znajdziesz się przez to w ambarasującej sytuacji. Nawet jeśli gazy wzbiorą w brzuchu, możesz je spokojnie i dyskretnie wypuścić – z naciskiem na DYSKRETNIE, bo nikt niczego nie zauważy! Bąki, przechodzące przez tę bieliznę, są filtrowane z cząsteczek zapachu i opuszczają ją jako kompletne bezwonne powietrze. Bielizna na zgagę nie pomoże, ale za to jest w stanie wchłonąć równowartość 200 bąków – a po praniu jest znowu jak nowa. Tę bieliznę znajdziesz tutaj: antybąkowa bielizna – Sklep.

Nadmierne wzdęcia i gazy okiełznane – już tylko nad dźwiękiem musisz popracować.


Jeśli nękają Cię częste gazy, wzdęcia i śmierdzące bąki, z pewnością zainteresuje Cię to rozwiązanie: specjalna antybąkowa bielizna, która pochłania zapach bąków. Z tyłu posiada specjalny panel, w postaci utkanej z aktywnego węgla tkaniny. W tej tkaninie zostanie uwięziona każda cząsteczka zapachu! Bielizna nie przepuści na zewnątrz nic, żadnej woni! Pranie usuwa z tkaniny zgromadzone gazy i po wysuszeniu bielizna znów działa jak nowa.

majtki bielizna pochłaniająca wiatry i gazy
Antybąkowa bielizna skutecznie pozbawi zapachu śmierdzące gazy w jelitach. Całkowicie! Przepuści wyłącznie ciepłe powietrze.

Polecam tę bieliznę ze względu na jej antybakteryjne działanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T01:47:01+01:00

Byłam sceptyczna, ale już nie jestem!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
5
2021-03-26T01:48:20+01:00

Wreszcie ktoś przełamał tabu!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:05:03+01:00

Idealna bielizna na długie podróże!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:06:08+01:00

Ta bielizna działa!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:07:13+01:00

Doskonałe rozwiązanie na problemy z jelitami!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:08:15+01:00

Niestandardowe rozwiązanie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:09:23+01:00

Ta bielizna ratuje mi życie!

Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-03-26T02:10:17+01:00

Dzięki tej bieliźnie problem przestał istnieć

Testimonial zadowolonej z antybąkowej bielizny klientki
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2021-05-12T01:45:42+02:00

Ta bielizna daje mi nadzieję, że ludzie nic nie poczują

pozytywna recenzja bielizny na bąki. zrzut ekrany z Facebooka
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna
2023-05-06T19:40:20+02:00
0
1
Wiatrodyskretni | Antybąkowa bielizna

Męczą Cię częste gazy i wzdęcia? Z pewnością zainteresują Cię także te teksty:

Wzdęcia i gazy – 10 pokarmów, które je wywołują

 Gazy i wzdęcia – czym zastąpić 10 pokarmów, które najczęściej je wywołują

Częste gazy – dlaczego puszczam je nawet przez sen?

Nadmierne wzdęcia po pizzy – tak czy nie?

zalety sklepu wiatrodyskretni w punktach
schemat działania antybąkowej bielizny
Daj nam znać, czego szukasz! Zostaw swój adres e-mail, a wyślemy Ci info natychmiast, jak tylko towar wróci na półki.

No fields found, please go to settings & save/reset fields

X